Jak dbać o drzwi zewnętrzne?

0
256

Drzwi zewnętrzne wykonane z drewna to piękna ozdoba domu, ale też wymagający element wystroju. Nawet najwyższej jakości drewniane drzwi wejściowe będą po jakimś czasie potrzebowały konserwacji. Dbaj o nie w odpowiedni sposób, a odwdzięczą się pięknym wyglądem przez lata.

Drzwi wejściowe: zacznij od ochrony

Na dobry początek warto osłonić drzwi zewnętrzne od warunków atmosferycznych. Dobrym pomysłem jest zabezpieczenie ich niewielkim zadaszeniem. Sprawi ono, że zarówno silne nasłonecznienie, jak i opady nie będą dla Twoich drzwi tak uciążliwe. Ciekawe rozwiązanie to również umieszczenie drzwi zewnętrznych we wnęce. Dzięki temu będą chronione jeszcze skuteczniej.

Musisz też pamiętać o usuwaniu śniegu czy wody spod drzwi. To właśnie dolna część skrzydła i ościeżnicy to obszary najbardziej narażone na uszkodzenia. Gdy tylko zauważysz jakieś uszkodzenia czy pęknięcie, natychmiast zabezpiecz je odpowiednimi preparatami takimi jak impregnaty do drewna. To prosty zabieg, dzięki któremu Twoje drzwi zewnętrzne będą piękne przez długie lata.

Konserwacja drzwi zewnętrznych

Drewniane drzwi zewnętrzne jednak w końcu mogą stracić piękny wygląd. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie zabiegu konserwacji. Dobrym pomysłem jest zwrócenie się do specjalistów, ale można wykonać taki zabieg samodzielnie. Jest jednak kilka zasad, o których musisz pamiętać, decydując się na samodzielną konserwację:

  • unikaj preparatów z chlorem, substancji alkalicznych, rozpuszczalników i płynów do mycia szyb, które mogą zaszkodzić strukturze drewna,
  • nie korzystaj z preparatów i narzędzi ściernych,
  • wybieraj wyłącznie środki przeznaczone do ochrony drewna.

Jeśli farba lub lakier, którą pokryte są drzwi zewnętrzne, łuszczy się lub traci właściwości, najlepiej oczyścić i pomalować skrzydło. Najlepiej zwrócić się do specjalisty, który dopasuje lakier czy farbę do modelu drzwi wejściowych. Wówczas kolejna interwencja będzie potrzebna dopiero po upływie kilku lat.

Drzwi zewnętrzne pokryte blachą – najlepsze i najtrwalsze

W Drzwi Cal znajdziesz wyłącznie najwyższej jakości drzwi wejściowe. Dostępne u nas modele to trwałe, zapewniające ciszę i spokój drewno zabezpieczone warstwami blachy, dzięki czemu są wyjątkowo odporne na wszelkie uszkodzenia czy wizyty niepożądanych gości.

Jak dbać o takie drzwi? Mimo że drewno znajduje się wewnątrz, na metalowe powierzchnie również oddziałują warunki atmosferyczne. W ich przypadku też sprawdzi się zadaszenie czy umieszczenie ich drzwi we wnęce.

Regularne mycie drzwi zapewni im estetyczny wygląd: wystarczy miękka ściereczka i łagodny detergent, a drzwi wejściowe będą prezentować się znacznie lepiej. Do czyszczenia warto się przyłożyć: pielęgnacji wymaga nie tylko skrzydło, ale też ościeżnica czy zawiasy. Nie używaj dużej ilości wody: może to sprawić, że dostanie się ona w niepowołane miejsce i uszkodzi cały mechanizm.

Tak zaopiekowane drzwi zewnętrzne będą się doskonale prezentować przez wiele lat. Nie tylko zadbają o Twoje bezpieczeństwo, ale też perfekcyjnie zwieńczą wygląd Twojego domu.

Poprzedni artykułCzternastki dla emerytów i rencistów już niebawem
Następny artykułNowy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments