Stracił prawo jazdy, więc wydrukował sobie nowe

0
242

Za posługiwanie się podrobionym prawem jazdy podczas kontroli drogowej odpowie 60-latek. Mężczyzna za jazdę bez uprawnień w przeszłości został już sądownie skazany, więc blankiet postanowił sobie wydrukować, zalaminować i używać jako autentyczny. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Bełżec. Policjanci z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej podczas patrolu zauważyli samochód marki Volkswagen Transporter. Za kierownicą znajdował się dobrze im znany mężczyzna, który zgodnie z ich wiedzą nie posiadał uprawnień do kierowania.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Samochodem kierował 60-letni obywatel Ukrainy, który w ubiegłym roku został skazany przez sąd za jazdę bez uprawnień. Wykroczenie którego się dopuścił nie było jego jedynym przewinieniem, ponieważ podczas kontroli okazał policjantom papierowy, zalaminowany zagraniczny dokument prawa jazdy. Uwagę mundurowych zwrócił brak pieczęci na dokumencie przy kategoriach prawa jazdy, które rzekomo posiadał mężczyzna.

Policjanci zatrzymali podrobiony dokument. Mężczyzna niebawem odpowie za swoje przewinienia przed sądem. W przeszłości był już notowany za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentu oraz wyłudzenie kredytu.

Zgodnie z kodeksem karnym za podrobienie lub przerobienie dokumentu oraz posługiwanie się nim grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Fot. KPP Tomaszów Lubelski

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

 

Poprzedni artykułLada moment rusza EUROFOLK. Znamy uczestników i program 6-dniowego festiwalu!
Następny artykuł2 LBOT rozbudowuje kadrę zawodową
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments