ZAMOŚĆ: Ukradła kartę bankomatową i płaciła jak swoją. Poszukuje jej policja.

0
1149

Zamojscy policjanci prowadzą sprawę kradzieży karty bankomatowej i włamania na konto przy jej użyciu. Do przestępstwa doszło 10 kwietnia na terenie Zamościa. Osoba nieuprawniona przy użyciu skradzionej kary płaciła za produkty w różnych sklepach na terenie miasta. Transakcji było kilka na łączną kwotę blisko 450 złotych. Mundurowi publikują wizerunek kobiety, która podejrzewana jest o dokonacie tych czynów. Ktokolwiek ją rozpoznaje proszony jest o kontakt z zamojską Policją.

Zamojska policja zwraca się z prośbą o pomoc w rozpoznaniu wizerunku kobiety, która dokonała kradzieży karty bankomatowej oraz przy jej użycie włamała się na konto właściciela karty. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego zamojskiej komendy. Z ich ustaleń wynika, że do przestępstwa doszło 10 kwietnia bieżącego roku na terenie Zamościa. W tym dniu pokrzywdzony wraz z żoną i przyjaciółmi przebywał na terenie zamojskiej Starówki. Później byli w jednej z restauracji na terenie miasta. Kiedy pokrzywdzony chciał zapłacić rachunek okazało się, że nie ma karty płatniczej.

Z ustaleń policjantów wynika również, że osoba, która przywłaszczyła kartę płatniczą pokrzywdzonego przy jej użyciu płaciła za zakupy w różnych sklepach na terenie Zamościa. Takich transakcji wykonała kilka na łączną kwotę blisko 450 złotych. Kobietę płacącą skradzioną kartą utrwaliły kamery monitoringu sklepu, gdzie wykonywana była jedna z nieuprawnionych transakcji.

Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowania i proszą o pomoc w ustaleniu danych personalnych lub miejsca zamieszkania sprawcy. Osoby, które rozpoznają kobietę mogą kontaktować się z policjantami wydziału kryminalnego zamojskiej jednostki dzwoniąc na numer telefonu 47 81 514 22 (od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30 – 15:30) lub całodobowo 47 81 519 00. Informacje w tej sprawie można też przekazać za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc na adres: [email protected] lub zgłosić się osobiście do Komendy Miejskiej Policji w Zamościu przy ul. Wyszyńskiego 2.

Pokonanie zabezpieczeń elektronicznych karty płatniczej traktowane jest zgodnie z prawem jak kradzież z włamaniem. Ten, kto dopuszcza się takiego czynu podlega karze pozbawienia wolności do lat 10. Za kradzież cudzej rzeczy ruchomej lub też karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego grozi natomiast kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Zamościu

361 204911 ZAMOŚĆ: Ukradła kartę bankomatową i płaciła jak swoją. Poszukuje jej policja. 361 204910 ZAMOŚĆ: Ukradła kartę bankomatową i płaciła jak swoją. Poszukuje jej policja.

Poprzedni artykuł„Marek Antoni Terlecki – neoromantyk?”
Następny artykułZamojscy strażacy i policjanci wizytowali obóz harcerski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments