Na Lubelszczyźnie brakuje krwi. Dawcy pilnie poszukiwani!

0
123

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zwraca się z apelem o zgłaszanie się do punktów krwiodawstwa i oddawanie krwi oraz jej składników.

W chwili obecnej krew jest niezwykle potrzebna, a niestety jej stany magazynowe są na wyczerpaniu.

W szpitalach chorzy i potrzebujący czekają na ten niezwykły dar życia. Krew podarowana przez jedną osobę może uratować życie trzech innych ludzi. Sytuacja po raz kolejny zmusza nas do zwrócenia się z prośbą do wszystkich osób o wielkich sercach, aby raz jeszcze je pokazały i wsparły działania RCKiK w Lublinie w celu ratowania zdrowia i życia mieszkańców naszego województwa. – apeluje RCKiK.

W Lublinie krew można oddawać codziennie w siedzibie RCKiK przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8. Rejestracja dawców odbywa się w poniedziałki, środy i piątki od 7:00 do 13:30, we wtorki i czwartki od 7:00 – do 17:00, a w soboty od 7:30 do 11:30 oraz w 9 Oddziałach Terenowych. W oddziale terenowym RCKiK w Zamościu, który mieści się przy zamojskim szpitalu „papieskim” (Al. Jana Pawła II 10) rejestracja dawców odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-13:00.

apel o krew Na Lubelszczyźnie brakuje krwi. Dawcy pilnie poszukiwani!

 

Poprzedni artykułDołącz do zespołu wolontariuszy 10. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”
Następny artykułJak skutecznie wprowadzić na rynek nowe produkty spożywcze?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments