Zderzenie motocykla z Toyotą

0
654

W Zawadzie na DK-74 motocyklista wyprzedzając ciąg pojazdów zderzył się z toyotą, której kierujący w tym czasie skręcał w lewo na teren posesji. Kierujący motocyklem 39-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 10:30 na drodze krajowej numer 74 w Zawadzie. Powiadomieni o nim policjanci z zamojskiego ruchu drogowego na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący toyotą zamierzał skręcić w lewo na teren posesji. Przed skrętem zatrzymał się przepuszczając jadące z naprzeciwka samochody. Zareagowali także kierowcy, którzy jechali za nim i zatrzymali się. Kiedy kierujący osobówką rozpoczął manewr skrętu i był już na przeciwnym pasie ruchu wówczas w jego samochód uderzył motocyklista, który zdecydował się wyprzedzić ciąg stojących za toyotą pojazdów.

Po zderzeniu pojazdów obrażeń doznał 39-letni mieszkaniec gminy Józefów, który kierował motocyklem. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Trzeźwy był również kierujący toyotą 74-letni mieszkaniec Gdańska.

Na miejscu wypadku pracowała policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza ustalając szczegółowy przebieg zdarzenia.

Apelujemy o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów drogowych. Brawura, nieprzemyślane i niezgodne z przepisami manewry mogą mieć tragiczne konsekwencje. Nie mając pewności, że wykonywany na drodze manewr będzie bezpieczny nie należy się na niego decydować. Pośpiech i ryzykowne zachowania na drodze mogą doprowadzić do tragedii.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

361 203762 Zderzenie motocykla z Toyotą 361 203761 Zderzenie motocykla z Toyotą

Poprzedni artykułZmywarka – jaki program wybrać?
Następny artykułGdzie nowy proboszcz, a gdzie wikariusz? Zmiany personalne w parafiach Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej [LISTA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments