Kilkuset chętnych na Mieszkanie Plus

0
437

Zakończył się pierwszy etap naboru wniosków o najem lokali budowanych w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Mieszkania w Zamościu przy ulicy Parkowej oddano pod koniec kwietnia.

Osiedle przy ul. Parkowej w Zamościu to sześć czterokondygnacyjnych budynków z 96 mieszkaniami. Do dyspozycji przyszłych najemców są 30 metrowe kawalerki, mieszkania dwu- i trzypokojowe oraz M4 o metrażu przekraczającym 70 mkw. Wszystkie lokale będą wykończone pod klucz: z podłogami, glazurą i terakotą, drzwiami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz w pełni gotową łazienką. Po stronie przyszłych najemców będzie jedynie zakup mebli, w tym zabudowy kuchennej. Średni czynsz wyniesie 26,90 zł/mkw. plus 5,5 zł/mkw. zaliczki na koszty eksploatacji (koszty te dotyczą powierzchni wspólnych) plus własne rachunki (każde mieszkanie ma liczniki) za: ogrzewanie, wodę, prąd, wywóz nieczystości, etc. Najemcy mogą się starać o dopłaty do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start” (dopłaty te są odejmowane od czynszu).

Do drugiego etapu naboru zakwalifikowano 379 wnioskodawców, którzy poprawnie złożyli wniosek elektroniczny oraz złożyli dokumenty w tradycyjnej, papierowej formie w wyznaczonym terminie, niezależnie od liczby zdobytych punktów.

Drugim etapem naboru jest badanie zdolności czynszowej oraz weryfikacja w BIG InfoMonitor oraz KRD pod kątem ewentualnych zobowiązań finansowych. Badanie zdolności czynszowej oraz weryfikacja w ww. bazach danych będzie realizowana bezpośrednio przez Inwestora. Przedstawiciele Inwestora będą bezpośrednio kontaktować się z wnioskodawcami, którzy przeszli do drugiego etapu i przekażą dalsze instrukcje. Szczegółowe informacje można uzyskać na infolinii pod numerem telefonu 22 703 43 49.

Ocena punktowa została dokonana na podstawie kryteriów określonych w uchwale Rady Miasta Zamość z dnia 27 września 2021r. 

W przypadku wniosków, które uzyskały taką samą liczbę punktów, o kolejności wpisu na listę decydowała kolejność wpływu wniosku według elektronicznej ewidencji wniosków.

W sytuacji, gdy po ostatecznym zakończeniu naboru wniosków pozostaną niezasiedlone lokale mieszkalne, wolne lokale będą obsadzane bezpośrednio przez Inwestora. Osoby, które nie przeszły do drugiego etapu naboru, mają możliwość zostawienia danych kontaktowych na stronie internetowej www.zamosc.mdr.pl/kontakt/ celem umożliwienia Inwestorowi przedstawienia oferty najmu.

Poprzedni artykułRozrzucił 200 skrzynek z piwem. Nie wie jak do tego doszło.
Następny artykułPolicyjny nalot na giełdę w Mokrem. Udaremniono handel podróbkami.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments