96 mieszkań do wzięcia! Wystartował nabór wniosków na Mieszkanie Plus w Zamościu.

36
1261
W piątek 29 kwietnia na osiedlu przy ul. Parkowej w Zamościu odbyła się konferencja z okazji uruchomienia naboru do 96 mieszkań. W konferencji udział wzięli m.in. m.in. Andrzej Wnuk - Prezydent Miasta Zamość oraz Krystyna Wąchała-Malik - Członek Zarządu PFR Nieruchomości S.A.

29 kwietnia o godz. 12.00 ruszył nabór wniosków na wynajem mieszkań powstałych przy ul. Parkowej w Zamościu. Na chętnych czeka 96 wykończonych “pod klucz” mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Inwestycja jest wynikiem współpracy między zamojskim samorządem a spółką PFR Nieruchomości i powstała w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Generalnym wykonawcą zamojskiej inwestycji jest firma budowlana API.

Nabór wniosków od osób, które chcą zamieszkać na nowym osiedlu przy ul. Parkowej w Zamościu wystartował 29 kwietnia o godz. 12.00 i potrwa do północy 13 maja. W pierwszym etapie wszyscy zainteresowani zawarciem umowy najmu powinni wypełnić wniosek za pośrednictwem strony internetowej inwestycji www.zamosc.mdr.pl, a następnie złożyć komplet niezbędnych dokumentów w siedzibie Urzędu Miasta Zamościa. Wszystkie prawidłowo złożone oraz kompletne wnioski otrzymają odpowiednią liczbę punktów. Punktacja będzie odpowiadała kryteriom społecznym zawartym w uchwale Rady Miasta Zamość. Zgodnie z jej zapisami, na punkty mogą liczyć – między innymi – rodziny z dziećmi, osoby nie posiadające prawa własności do mieszkania lub domu jednorodzinnego, rodziny zastępcze, samotni rodzice, seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami.

-Zamość był jednym z pierwszych samorządów, które przystąpiły do programu Mieszkanie Plus. Angażujemy się we wszelkie inicjatywy, które mają na celu poprawianie sytuacji mieszkaniowej, bo zdajemy sobie sprawę, że zapotrzebowanie na własne M wśród naszych mieszkańców jest duże. Pokazała to ankieta, którą przeprowadziliśmy jeszcze przed uruchomieniem inwestycji. Zainteresowanie mieszkaniami zadeklarowało wtedy ponad 500 osób. Jestem przekonany, że dziś, kiedy budowa zbliża się już do finału i uruchamiamy nabór chętnych, by zamieszkać na osiedlu przy ul. Parkowej będzie równie dużo – przekonuje Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa

W drugim etapie rekrutacji, spółka PFR Nieruchomości sprawdzi sytuację finansową osób ubiegających się o mieszkania na osiedlu przy ul. Parkowej. Osoby, które znajdą się na liście uprawnionych do zawarcia umowy najmu muszą posiadać tzw. zdolność czynszową czyli dochody umożliwiające ponoszenie comiesięcznych opłat związanych z najmem mieszkania. Potencjalni najemcy będą sprawdzani także w BIG Infomonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów.

-To kolejna inwestycja na Lubelszczyźnie, którą niebawem przekażemy najemcom. Pierwsze były mieszkania w Białej Podlaskiej, z których już od niemal czterech lat korzysta 186 rodzin. Jesienią ubiegłego roku udostępniliśmy inwestycję w Świdniku, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wnioskujących. Zamieszkać na osiedlu chciało blisko dziesięć razy więcej rodzin niż dostępnych mieszkań. Jestem przekonana, że również w Zamościu nasza oferta spotka się z pozytywnym odzewem mieszkańców. Najem, który proponujemy jest dobrą alternatywą dla osób, które dziś mogą mieć trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego – podkreśla Krystyna Wąchała – Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Osiedle przy ul. Parkowej w Zamościu to sześć czterokondygnacyjnych budynków z 96 mieszkaniami. Do dyspozycji przyszłych najemców są 30 metrowe kawalerki, mieszkania dwu- i trzypokojowe oraz M4 o metrażu przekraczającym 70 mkw. Wszystkie lokale będą wykończone pod klucz: z podłogami, glazurą i terakotą, drzwiami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz w pełni gotową łazienką. Po stronie przyszłych najemców będzie jedynie zakup mebli, w tym zabudowy kuchennej. Średni czynsz wyniesie 26,90 zł/mkw. plus 5,5 zł/mkw. zaliczki na koszty eksploatacji (koszty te dotyczą powierzchni wspólnych) plus własne rachunki (każde mieszkanie ma liczniki) za: ogrzewanie, wodę, prąd, wywóz nieczystości, etc. Najemcy mogą się starać o dopłaty do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start” (dopłaty te są odejmowane od czynszu).

 

 

 

Poprzedni artykuł“Młodzież zapobiega pożarom”. Znamy laureatów eliminacji powiatowych.
Następny artykuł“Amerykański żołnierz” obiecał 73-latce, że z nią zamieszka
Subscribe
Powiadom o
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

1watching

gay chat by zip code https://gay-live-chat.net/

cleveland gay chat https://gaychatnorules.com/

gay phone chat lines with free trials https://gaymusclechatrooms.com/

gay fetish video chat https://free-gay-sex-chat.com/

free mobile gay chat https://gayinteracialchat.com/

i will pay you to write my paper https://paperwritinghq.com/

college paper service https://writepapersformoney.com/

best college paper writing service https://researchpaperswriting.org/

2unadulterated

coursework questions https://courseworkninja.com/

data analysis coursework https://writingacoursework.com/

coursework writing uk https://mycourseworkhelp.net/

coursework plagiarism https://buycoursework.org/

spanish dating site free trial https://freewebdating.net/

online dating sites best https://jewish-dating-online.net/

free dating without registration https://free-dating-sites-free-personals.com/