“Młodzież zapobiega pożarom”. Znamy laureatów eliminacji powiatowych.

0
361
fot. KM PSP w Zamościu

W dniu 28 kwietnia br., w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu, przeprowadzono XLIII eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zwycięzcy miejsc I-III w nagrodę otrzymali głośniki mobilne, smartwatche, słuchawki. Dla pozostałych uczestników oprócz pamiątkowych dyplomów przewidziano czujniki tlenku węgla. Laureaci (pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych) uzyskali prawo reprezentowania powiatu w eliminacjach wojewódzkich Turnieju, które odbędą się w pierwszej połowie czerwca br. w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.  

Do turnieju przystąpiło 18 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z terenu 9 gmin powiatu zamojskiego. Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla: uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy zakwalifikowały się do ścisłego finału – eliminacji ustnych, w którym trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi na kolejne, dość trudne pytania. Wyniki eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:

I GRUPA – uczniowie klasy I-IV szkół podstawowych

  1. Oskar Waga – SP w Zawadzie
  2. Bartłomiej Zych – SP w Zaburzu  
  3. Dorota Lachowicz – SP w Tworyczowie

II GRUPA – uczniowie klasy V-VIII szkół podstawowych

  1. Przemysława Orzechowski  – SP w Zawadzie 
  2. Szymon Kościk – SP w Kaczórkach
  3. Martyna Buda – SP w Cześnikach

III GRUPA – uczniowie szkół ponadpodstawowych

Gabriela Wołowiec – Zespół Szkół w Krasnobrodzie 

-Jak powszechnie wiadomo najtańszą formą przeciwdziałania wystąpieniu różnego rodzaju zagrożeń jest odpowiednia profilaktyka. W tego rodzaju działalność w pełni wpisuje się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który ma na celu odpowiednie kształtowanie świadomości młodych ludzi w kwestii  ogólnie rozumianego bezpieczeństwa pożarowego w szczególności: znajomości przepisów przeciwpożarowych, zagrożeń powodowanych przez tlenek węgla. Ponadto Turniej systematyzuje, wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej jak również pielęgnuje
i utrwala historię i tradycję ruchu strażackiego. Liczymy, że wiadomości uzyskane przez młodych ludzi, w ramach tego Turnieju, zaprocentują w przyszłości, kształtując odpowiednie zachowania w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń. – podkreśla mł. bryg. Andrzej Szozda, Oficer Prasowy KM PSP w Zamościu.

Fundatorem nagród rzeczowych i drobnych upominków w postaci czujników tlenku węgla było Starostwo Powiatowe w Zamościu. Poczęstunek ufundował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zamościu.

Zmagania turniejowe uświetnili: Stanisław Grześko starosta zamojski i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP, mł. bryg. Andrzej Szozda zastępca komendanta miejskiego PSP,  oraz płk w st. spocz. Mieczysław Skiba.  

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Śpiewali piosenki Marka Grechuty [ZDJĘCIA, NAZWISKA NAGRODZONYCH]
Następny artykuł96 mieszkań do wzięcia! Wystartował nabór wniosków na Mieszkanie Plus w Zamościu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments