Zamojski strażak podwójnym Mistrzem Polski!

0
753

Sekcyjny Karol Swatko strażak z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zamościu, po raz kolejny zdobył podwójne mistrzostwo w kategorii GI (kimono) oraz NO GI (bez kimona) podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim JIU-JITSU, które odbyły się 12 czerwca w Mińsku Mazowieckim. W ubiegłym roku również wywalczył mistrzowskie tytuły w obydwu kategoriach. Rywalizacja była prowadzona w systemie pucharowym z udziałem ok. 300 zawodników. Karol stoczył po trzy walki w każdej z kategorii. 

Karol Swatko na co dzień trenuje w zamojskiej sekcji STRONGHOLD. Strażak posiada również czarny pas w Judo. Dzień wcześniej wraz z kolegami z zamojskiej komendy stanął na najwyższym podium podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym. W rywalizacji indywidualnej był trzeci w biegu na 100 m z przeszkodami, ponadto będzie reprezentował województwo lubelskie w zawodach krajowych. Karol realizuje się także jako ratownik wodny oraz ratownik medyczny, jest także honorowym dawcą krwi.

Karol jest stosunkowo młodym strażakiem, mimo to dał się poznać z jak najlepszej strony, sympatyczny, pomocny, aktywny w każdym obszarze działalności strażackiej i sportowej. Jednym słowem strażak pasjonat z powołania, oddający serducho w tym co robi – takich pasjonatów nam potrzeba. 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments