Zamojski Dzień Papieski [PROGRAM]

0
406

12 czerwca 2022 roku przypada 23 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. Z tej okazji tradycyjnie już odbędzie się Zamojski Dzień Papieski. Wydarzenie zorganizują Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu oraz Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.

 

O godz. 11.00 odbędzie się spektakl o św. Janie Pawle II w wykonaniu uczniów szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu. O godz 18.00 odprawiona zostanie Msza Święta Dziękczynna za dar pielgrzymki Papieża Jana Paweł II do Zamościa i w rocznicę święceń kapłańskich Ks. Prałata Janusza Romańczuka, ówczesnego proboszcza i współorganizatora historycznej wizyty Papieża w Zamościu. O godz. 19.00 odbędzie się natomiast program słono- muzyczny pn. “Ty prowadzisz nas” w wykonaniu Dariusza Sobczaka – solisty Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha. Zwieńczeniem wydarzenia będzie Apel Jasnogórski, który poprowadzi Ks. Proboszcz Miłosław Żur.

W programie “Zamojskiego Dnia Papieskiego” znajdą się także konferencje pn. “Zasady nowej kultury życia w koncepcji św. Jana Pawła II” z udziałem KS. prof. UAM dr hab. Andrzeja Pryby – Prodziekana ds. Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szczegóły na plakacie poniżej.

dzien papieski farion 2022 zolty Zamojski Dzień Papieski [PROGRAM]

zdjęcie ilustracyjne

Poprzedni artykułFixation Joanny Pawłowskiej w Ratuszu.
Następny artykułLubelscy terytorialsi mistrzami WOT w biegu na orientację.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments