Szkoła Nr 8 z Zamościa Vice Mistrzem Polski

0
444

OGÓLNOPOLSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW DŹWIRZYNO 02–05.06.2022

Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu

MAMY SREBRNY MEDAL  !!!!!!!

Czwarty dzień mistrzostw rozpoczął się spacerem po miasteczku i zakupami na drogę powrotną. Wszyscy czekaliśmy na mecz między Obornikami i Ostrołęką, który decydował czy mamy jeszcze realne szanse na zdobycie złota w Mistrzostwach Polski. Mecz ten zakończył się dla nas bardzo dobrze, gdyż Ostrołęka wygrała wynikiem 20-8. Jak zwykle sztab trenerski obserwował i analizował grę drużyn i stworzył taktykę na dzisiejszy mecz. Wniosek był jeden-w ostatnim meczu musimy wygrać z Ostrołęką przewagą 13 bramek. Uzyskanie takiego wyniku daje nam złoty medal Mistrzostw Polski. Jednak wygrana 2 bramkami uplasuje nas na 2 miejscu i zdobyciem srebrnego medalu. Jest o co walczyć, więc zaczynamy finał.

Jak co dzień w czasie odprawy przedmeczowej Trener Damian Morawski określił dokładnie taktykę gry w dzisiejszym meczu i na czym mają się skoncentrować jego zawodnicy. 

Mecz z Ostrołęką zaczął się jak zwykle z naszej strony skupieniem zawodników i wykonywaniem założonych celów gry. Rywalizacja między drużynami była jak zwykle bardzo emocjonująca i zacięta. Powoli widać było jak przewaga drużyny z Zamościa zaczyna wzrastać wraz z ilością bramek tego meczu. Lecz po pierwszej połowie drużyna Ostrołęki  zremisowała z naszym zespołem. W drugiej połowie nasi chłopcy docisnęli rywala i odskoczyli z wynikiem. Mecz ten zakończył się wygraną Zamościa wynikiem 13-9. W ten sposób nasza drużyna zajęła w Mistrzostwach Polski II Miejsce. Drużyna z Ostrołęki zajęła I miejsce, gdyż miała lepszy bilans bramek. Reprezentanci Obornik wywalczyli miejsce III w Mistrzostwach Polski.

Wyróżnionymi zawodnikami naszej szkoły byli Dominik Brodziak – najlepsza 7 zawodników turnieju oraz Michał Gawliczek – najlepiej grający kołowy turnieju.

Wracamy ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski wywalczonym przez zawodników Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu. Chłopcy zostawili całe serce i zdrowie we wszystkich meczach, a i Trener Damian Morawski też często potrzebował tlenu i miał stany przedzawałowe. Ale wracamy dumni i na tarczy z głową podniesioną wysoko, wywalczając srebrny medal  Mistrzostw Polski. 

Wracamy … zmęczeni … pobijani … stęsknieni za domem i oczywiście za szkołą…

A co chodzi o szkołę … to … 

Teraz naszych chłopców czeka może jeszcze większa walka niż tu była …… Nadrabianie materiału, który stracili w czasie wyjazdu a koniec roku szybko się zbliża. Mam nadzieje że NAUCZYCIELE przymkną oko i nie będą surowi dla naszych zawodników reprezentujących Naszą Szkołę. Nie omieszkam dodać, że większość naszych Reprezentantów Szkoły chce uzyskać wyższe oceny niż przewidywane roczne wystawione w piątek. 

Ale na ten temat sztab szkoleniowy naszej drużyny osobiście będzie rozmawiał z Szanownym Gronem Pedagogicznym i nie omieszka użyć wszystkich metod walki tak jak Nasi Chłopcy w meczach na Mistrzostwach Polski uzyskując medal …… No i mam nadzieję,  że z takim samym skutkiem jak chłopcy wywalczymy zwycięstwo razem i nie poleje się krew i nikt nie dozna kontuzji. 

Z WESOŁYM sportowym pozdrowieniem:

Zawodnicy: Arcaba Paweł, Bielecki Mateusz, Bielecki Wiktor, Brodziak Dominik, Ciurysek Szymon, Dołba Kacper, Dragan Dawid, Dymytryszyn Szymon, Farion Dawid, Gawliczek Michał, Kostrubiec Kacper, Krasnopolski Krzysztof, Kulik Karol, Łyś Paweł, Pieczykolan Ignacy, Smyl Wojciech.

Sztab Szkoleniowy:

Trener: mgr Damian Morawski

Kierownik Drużyny: mgr Adam Gaca

[materiał nadesłany]

Poprzedni artykułLubelscy terytorialsi mistrzami WOT w biegu na orientację.
Następny artykułŚwiatowe bestsellery pośród książek dla młodzieży
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments