Z siekierą na policjanta. Grozi mu dożywocie!

0
340

Za usiłowanie zabójstwa i znieważenie funkcjonariuszy Policji odpowie 55-latek z gminy Jarczów. Mężczyzna podczas interwencji domowej, którą zgłosiła jego żona, przy użyciu siekiery napadł na funkcjonariusza. Natychmiastowa reakcja mundurowego doprowadziła do odparcia ataku i natychmiastowego obezwładnienia napastnika. 55-latek już został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywocie.

Mężczyzna został zatrzymany w środę w miejscu swojego zamieszkania po interwencji domowej. Policję wezwała jego żona z uwagi na jego agresywne zachowanie. Mężczyzna wszczął awanturę podczas której zabrał kluczyki do jej samochodu. 55-latek nie pozwolił korzystać żonie z pojazdu pomimo, że sam nie posiada uprawnień do kierowania.

Po przybyciu na miejsce policjantów, pobudzony 55-latek nie reagował na polecenia wydawane mu przez funkcjonariuszy. Nie zważając na nic, poszedł do pomieszczenia gospodarczego skąd zabrał siekierę. Następnie ruszył z nią na policjantów. Gwałtownym ruchem uniósł ją w kierunku mundurowego, grożąc jednocześnie pozbawieniem go życia. Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza doprowadziła do odparcia ataku i natychmiastowego obezwładnienia napastnika.

Agresor usłyszał już prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa oraz znieważenia interweniujących policjantów. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim 55-letni mieszkaniec gminy Jarczów został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za czyn którego się dopuścił grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski, sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

68 202635 Z siekierą na policjanta. Grozi mu dożywocie!

Poprzedni artykułPotrzebne są aż 3 mln zł! Przyłącz się do akcji Kilometry Dobra. 
Następny artykułUSG brzucha – zapisy trwają
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments