Kierowca BMW, chcąc uniknąć odpowiedzialności, podał dane brata

0
138
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

Policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali 41-letniego kierującego bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 24 km/h. W trakcie kontroli mężczyzna podał dane osobowe brata, ponieważ była to już jego druga kontrola podczas 3 miesięcznego zakazu za przekroczenie prędkości. Skutkiem niestosowania się do zakazu jest cofnięcie uprawnień do kierowania

We wtorek (31.05) przed godziną 17 w miejscowości Polanówka policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km/h.

Podczas legitymowania mężczyzna oświadczył, że nie posiada przy sobie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dane, które podał mundurowi sprawdzili w policyjnych rejestrach. Jak się okazało, zdjęcie które widniało w systemie nie pasowało do osoby legitymowanej.

Ostatecznie mężczyzna przyznał się, że podał dane osobowe brata. „Pomyłkę” tłumaczył stresem. Prawda jednak był inna. 41-latek miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości. Podczas tego okresu już raz został zatrzymany za kierownicą pojazdu i okres zatrzymania prawa jazdy wydłużył się do 6 miesięcy. Wtorkowa kontrola skutkować będzie cofnięciem uprawnień.

41-latek z gminy Rachanie odpowie za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości oraz przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Czeka go również ponowny kurs na prawo jazdy.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Poprzedni artykułPijany kierowca wjechał prosto pod autobus.
Następny artykułZjazd Żołnierzy 9 P.P. Legionów Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej [FOTORELACJA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments