Takiego placu zabaw w Zamościu dotąd nie było. [FOTORELACJA]

0
387

W piątek 27 maja 2022 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu odbyło się uroczyste otwarcie ekologiczno – sensorycznego placu zabaw. Inspiracjami do utworzenia placu zabaw były: powrót do przeszłości i zabaw z dzieciństwa, działania proekologiczne, ale w szczególności umożliwienie wszystkim wychowankom korzystania z elementów zajęć terapii Integracji Sensorycznej, które bardzo korzystnie wpływają na wszechstronny rozwój dzieci.

Do placówki uczęszczają dzieci z niepełnosprawnościami, więc plac zabaw będzie pełnił dla nich nie tylko funkcje rekreacyjne i edukacyjne, ale również terapeutyczne.

Plac zabaw powstał z kreatywności dorosłych w celu inspirowania oraz pobudzania kreatywności dzieci i jest wspólnym działaniem Miasta Zamość, pracowników i rodziców przedszkola. Znajdują się na nim: ścieżka sensoryczna, kuchnie błotne, biblioteczka pod drzewami, kącik manipulacyjny, drewniany samochód, ogródek sensoryczny, teatr przedszkolaka, kącik gier oraz strefa artysty.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonały: Pani Agnieszka Kowal – Dyrektor Wydziału Oświaty, Pani Monika Żur – Dyrektor Kuratorium Oświaty w Lublinie, Delegatura w Zamościu, Pani Barbara Godziszewska – Dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość oraz p. Aleksandra Baranowicz – p.o. dyrektora przedszkola.

 

Poprzedni artykułJak „Nie-Boska komedia” przewidziała marksizm – wykład Pawła Lisickiego
Następny artykułWojewódzkie Obchody Dnia Strażaka i jubileusz 140-lecia Straży Pożarnej w Zamościu [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments