Wandale zniszczyli altanę, ławki, latarnie, drzewka ozdobne…

0
536
fot. KPP Krasnystaw

Krasnostawscy policjanci ustalili sprawców uszkodzenia elementów infrastruktury rekreacyjnej nad zalewem w Kolonii Żółkiew. Wandale uszkodzili altanę wypoczynkową, ławki, kosze na śmieci, latarnie i drzewka ozdobne. Straty oszacowano na kwotę 7 tysięcy złotych. Sprawcami okazał się 16 latek i jego o rok starszy kolega. Wkrótce obaj odpowiedzą za swoje wybryki.

Do dwóch aktów wandalizmu doszło 15 kwietnia i 6 maja bieżącego roku. Na terenie obiektu wypoczynkowo-rekreacyjnego w Kolonii Żółkiew nieznani sprawcy uszkodzili altanę wypoczynkową. Oprócz tego niszczyli znajdujące się w pobliżu ławki. Wandale  powyrywali je z posadowień. Ponadto uszkodzili kosze na śmieci, latarnie i drzewka ozdobne. Przedstawiciel Urzędu Gminy wartość poniesionych łącznie strat oszacował na 7000 zł.

Krasnostawscy policjanci, którzy zajmowali się sprawą ustalili, że dewastacji dokonali dwaj mieszkańcy gminy Żółkiewka. Młodszy z nich ma 16 lat, a jego kompan jest zaledwie o rok starszy. Wczoraj obydwaj zostali przesłuchani przez policjantów. Przyznali się do dokonania uszkodzeń i nie chcieli wyjaśniać przyczyn swojego zachowania.

Za swoje wybryki odpowiedzą przed sądem, przy czym sprawę młodszego będzie rozpoznawać Sąd Rodzinny.

źródło: KPP Krasnystaw

Poprzedni artykułMieszkaniec Zamościa stracił ponad 200 tys. zł. w wyniku oszustwa “na kryptowanuty”
Następny artykułTwierdza Zamość Cup 2022 już tę sobotę na Rynku Wielkim w Zamościu! [FILM, ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments