Mieszkaniec Zamościa stracił ponad 200 tys. zł. w wyniku oszustwa “na kryptowanuty”

0
289

54-latek z Zamościa zachęcony wizją szybkiego i wysokiego zysku „na kryptowalutach” został zmanipulowany przez oszusta. Za jego namową założył konto na platformie inwestycyjnej i zainstalował na swoim komputerze oprogramowanie do zdalnej obsługi urządzenia. Nieświadomy zagrożenia godził się na zdalne dokonywanie przelewów z konta bankowego przez fałszywego brokera. Niestety fałszywy „specjalista od finansów” osiągniętych zysków nie zapewnił, a 54-latek stracił ponad 200 tysięcy złotych.

Na początku maja do 54-letniego mieszkańca Zamościa zadzwonił mężczyzna podający się za brokera. Fałszywy analityk zachęcał go do inwestowania w kryptowaluty. Zamościanin zainteresowany przedstawioną mu możliwością zarobku dał się przekonać oszustowi mimo, że nie miał żadnego doświadczenia w tego typu transakcjach.

Za jego namową założył konto na platformie inwestycyjnej i zainstalował na swoim komputerze program do zdalnej obsługi urządzenia. Następnie zalogował się na swoje konto bankowe. Wówczas rzekomy broker w imieniu 54-latka wykonywał przelewy, zapewniając przy tym o zyskach z zainwestowanych pieniędzy. W niedługim czasie oszust poinformował mężczyznę o odnotowanych zyskach. Mieszkaniec Zamościa manipulowany przez niego nie zdawał sobie sprawy, że historie o etapach inwestowania, w tym o zasadach dokonywania wypłat osiągniętych zysków, nie są prawdziwe i godził się na kolejne tranzakcie ze swojego konta. Podejrzeń nabrał dopiero w momencie, gdy nie miał już żadnych środków do inwestowania, a mimo to nadal nie mógł otrzymać zarobionych pieniędzy.

Niestety było już za późno. Wizja szybkiego i wysokiego zysku okazała się złudna. Pokrzywdzony po zrealizowanych transakcjach nie otrzymał obiecywanego „zarobku inwestycyjnego”. Na przestrzeni niespełna 2 tygodni stracił ponad 200 tysięcy.

-Pomysłowość oszustów jest nieograniczona. Przyciągają swoje ofiary perspektywą wysokich zysków, a następnie podstępnie okradają z oszczędności. Dlatego zawsze z ostrożnością i dużym dystansem reagujmy na tego typu okazje. Weryfikujmy przekazywane nam informacje, nie instalujmy na swoich komputerach czy telefonach nieznanych aplikacji i nie ufajmy przypadkowym „specjalistom” od finansów.- przestrzega starszy aspirant Katarzyna Szewczuk z komendy Miejskiej Policji w Zamościu – Jeżeli podejrzewasz, że padłeś ofiarą oszustwa, skontaktuj się ze swoim bankiem oraz powiadom Policję. – dodaje policjantka.

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Noc Świętojańska – bezpłatne warsztaty dla młodzieży.
Następny artykułWandale zniszczyli altanę, ławki, latarnie, drzewka ozdobne…
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments