ZAMOŚĆ: Poprosił 72-latka o wymianę pieniędzy, ukradł mu 650 zł.

0
258

Kilka dni temu doszło do oszustwa, którego ofiarą padł 72-letni mieszkaniec Zamościa. Został poproszony przez nieznanego mu mężczyznę o wymianę pieniędzy na banknoty o wyższych nominałach. 72-latek zgodził się wymienić tysiąc złotych, które miał przy sobie. Oszust wykorzystał ufność pokrzywdzonego i “na jego oczach” przeliczył pieniądze w taki sposób, aby ten był przekonany, że jest to ustalona przez nich kwota. Dopiero, gdy mężczyzna oddalił się, senior postanowił przeliczyć pieniądze. Wówczas okazało się, że kwota, którą otrzymał od niego jest dużo niższa. Zamościanin stracił 650 zł.

W piątek do zamojskiej komendy zgłosił się 72-latek, który złożył zawiadomienie o oszstwie. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że tego dnia w godzinach popołudniowych senior został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę przed jednym ze sklepów. Nieznajomy poprosił go o wymianę pieniędzy z mniejszych nominałów na nominały 100 złotowe. Mieszkaniec Zamościa miał przy sobie tysiąc złotych i przystał na wymianę całej kwoty. Nie spodziewał się, że może zostać oszukany.

Początkowo 72-latek wykazał się czujnością. Przeliczył przekazane mu banknoty o nominałach 10 i 50 zł. Wtedy zorientował się, że nie jest to ustalona wcześniej kwota, do której brakuje jeszcze 200 zł. Oszust przyznając, że się pomylił doliczył brakującą sumę i “na oczach” pokrzywdzonego ponownie przeliczył pieniądze. Według 72-latka, sposób liczenia pieniędzy wskazywał, że w pliku banknotów znajduje się 1000 zł.

Będąc przekonanym, co do takiej właśnie kwoty  przekazał mężczyźnie swoje pieniądze o tej samej wartości, tylko w banknotach o wyższych nominałach. Po zakończonej transakcji obaj mężczyźni roszeszli się. Po pewnym czasie mieszkaniec Zamościa postanowił jednak przeliczyć pieniądze. Wówczas okazało się, że został oszukany, a do kwoty 1000 zł brakuje 650 zł.

Postępowanie dotyczące wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych z tym przestępstwem oraz zmierzjące do ustalenia i zatrzymania sprawcy prowadzą zamjscy policjanci.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Unikajmy przypadkowych sytuacji, które mogą nas narazić na utratę oszczędności i nie przystępujmy do tego typu transakcji. Jeżeli już zdecydujemy się rozmienić lub wymienić pieniądze, dokładnie przeliczmy otrzymaną kwotę. Oszustwa, nawet gdy wartość utraconej gotówki jest niewielka, zgłaszajmy na Policję.

Poprzedni artykułKRACH STABLECOINÓW I JEGO SKUTKI
Następny artykułZjazd Żołnierzy 9 P.P. Legionów Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments