Spółka w Estonii – sprawdź korzyści dla swojej firmy

0
233

 

Obecnie świat stoi otworem nie tylko przed tymi, którzy uwielbiają podróże. Tyczy się to również przedsiębiorców, którzy coraz częściej podejmują decyzję o przeniesieniu własnego biznesu poza Polskę. Krajem cieszącym się dużą popularnością jest Estonia, która wielu przedsiębiorczym osobom jawi się jako istny rat podatkowy. Okazuje się, że spółka w Estonii to szereg korzyści, na które nie można liczyć wówczas, gdy na rejestrację decydujemy się w Polsce. Co zyskamy, jeśli podejmiemy decyzję o zarejestrowaniu spółki właśnie w Estonii?

Spółka w Estonii – jak wygląda płacenie podatków?

Każdy, kto prowadził firmę w Polsce doskonale wie, że podatek dochodowy płacimy już w momencie powstania przychodu. W Estonii jest nieco inaczej. Jeśli zarobione pieniądze przeznaczamy na inwestycję – na przykład zakup samochodu, rozbudowę linii produkcyjnej czy zakup nieruchomości – nie będziemy płacić podatku dochodowego. Podobnie jest także wówczas, gdy pieniądze trafiają na firmowe konto bankowe i nie są wypłacane ani przelewane. Do tego dochodzi przyjazne podejście w zwrocie nadpłaconego podatku VAT, co w Polsce nie wygląda tak różowo. Oznacza to, że spółka w Estonii to naprawdę dobry wybór. Oznacza to szereg korzyści finansowych, które trudno przecenić.

Jak założyć i jak prowadzić spółkę w Estonii?

Decydując się na założenie spółki w Estonii, warto pamiętać, że dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców. Takich można znaleźć, wchodząc na stronę https://www.thompsonstein.com/. Doświadczona firma posiada wszystkie uprawnienia pozwalające jej na zakładanie spółki w imieniu swoich klientów. Kiedy spółka w Estonii już powstała, nie trzeba martwić się tym, jak nią zarządzać. Okazuje się, że obowiązujące w Estonii rozwiązania pozwalają na w pełni zdalne kierowanie spółką. Warto pamiętać, że dzisiaj coraz częściej mówi się, że Estonia jest jednym z bardziej atrakcyjnych państw, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu. Co ważne, aby działań na rynku estońskim, nie trzeba posługiwać się tym językiem. W zupełności wystarczy znajomość języka angielskiego.

Poprzedni artykułObudź w sobie dobro!
Następny artykułLegalna praca w Holandii na wyciągnięcie ręki.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments