29-latek podejrzany o śmiertelne potracenie doprowadzony do prokuratury

0
362

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 29-latka podejrzewanego o śmiertelnie potrącenie pieszego. Do wypadku doszło w nocy 5 maja na DK-17. Sprawca po zdarzeniu odjechał z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanemu. 29-latek dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury.

Do zdarzenia doszło 5 maja b.r. przed godziną 3:00 w miejscowości Zakręcie na drodze krajowej numer 17. Z ustaleń policjantów wynika, iż prowadzącego rower mężczyznę potrącił samochód dostawczy. Kierujący odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Niestety życia 66-latka nie udało się uratować.

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Podczas czynności ujawniono elementy pojazdu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także zapis z kamer monitoringu, który wskazywał, iż sprawca poruszał się samochodem marki Renault Master.

Poszukiwaniem sprawcy wypadku zajęli się krasnostawscy kryminalni. Na naszej stronie publikowaliśmy także zdjęcia z wizerunkiem sprawcy i pojazdu. Na podstawie ustaleń operacyjnych wytypowali i wczoraj zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Pojazd którym prawdopodobnie spowodował wypadek został ujawniony na posesji jego brata.

Dzisiaj z 29-latkiem zaplanowane są dalsze czynności procesowe. Mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Krasnystaw, młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

68 201604 29-latek podejrzany o śmiertelne potracenie doprowadzony do prokuratury

Poprzedni artykułNietrzeźwy 73-letni kierowca zabił współpasażerkę
Następny artykułObudź w sobie dobro!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments