I LO w Zamościu z wysoką lokatą w ogólnopolskim rankingu

0
403

Zamojskie I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego znalazło się na 89 miejscu w OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU LICEÓW przygotowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, na podstawie danych uzyskanych od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych oraz organizatorów olimpiad przedmiotowych pod patronatem MEiN.

Zestawienie zostało utworzone, aby ułatwić ósmoklasistom i ich rodzicom wybór szkoły gwarantującej wysoką jakość nauczania i dobry start w dorosłe życie. Uwzględniono w nim 1812 liceów zarówno publicznych jak i niepublicznych.  Pod uwagę wzięto wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Uwzględnione zostały również wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Dodatkowym kryterium były wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD). Taka różnorodność kryteriów zapewnia obiektywizację oceny szkoły.

Wysoka lokata I LO wynika głównie z wyników osiągniętych na egzaminie dojrzałości.

W 2021 roku na maturze z języka polskiego uczniowie osiągnęli średni wynik na poziomie 63.72%, natomiast zdawalność wyniosła 100%. Jeśli chodzi o egzamin maturalny z matematyki, to uczniowie uzyskali średni wynik na poziomie 80.89% a zdawalność wyniosła 100%. Zdawalność matury z języka angielskiego wyniosła 100% a średni wynik uczniów był na poziomie 88.06%.

zrzut ekranu 2022 05 11 o 121800 I LO w Zamościu z wysoką lokatą w ogólnopolskim rankingu

I LO jest na drugim miejscu wśród zamojskich liceów, pierwszym jeśli chodzi o szkoły publiczne. 

zrzut ekranu 2022 05 11 o 121815 I LO w Zamościu z wysoką lokatą w ogólnopolskim rankingu

Metodologia rankingu: https://waszaedukacja.pl/artykuly/metodologia-rankingu-szkol-ponadpodstawowych-waszaedukacja-pl-2022

foto 1843 I LO w Zamościu z wysoką lokatą w ogólnopolskim rankingu

 

 

 

Poprzedni artykułWeekend w Zamościu z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity
Następny artykułNie czekaj do lata, przygotuj się na aktywności wodne już dziś!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments