ZAMOŚĆ: Gest wdzięczności ze strony uchodźców z Ukrainy.

0
335

W sobotę 30.04.2022 r. grupa uchodźców z Ukrainy w geście wdzięczności wykonała prace porządkowe nad zamojskim zalewem. 

Tego ostatniego dnia kwietnia ponad 20 pań i dziećmi, które przybyły do Polski z powodu wybuchu wojny na Ukrainie, postanowiło spotkać się, by podziękować mieszkańcom Zamościa i okolic za okazaną pomoc i serce. Do południa uprzątnęły wały w pobliżu nowo wybudowanych ścieżek rowerowych nad zalewem. Na pamiątkę tego spotkania i otrzymanej pomocy zasadziły również zakupione przez siebie sadzonki wiśni, które w tym miejscu w przyszłości, na wiosnę utworzą piękny biały szpaler kwitnących drzew. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia na zakończenie na sadzonkach umieścili kolorowe druciki w kolorach flagi Ukrainy, a w zamian za to otrzymali słodycze.

Inicjatorką i koordynatorką akcji była p. Oksana Samoilenko, która z pomysłem akcji zgłosiła się do Moniki Zawiślak dyrektor Delegatury w Zamościu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Akcję przeprowadzono za zgodą władz Miasta Zamość – prezydenta Andrzeja Wnuka. Nad  całością wykonywanych prac czuwał Jarosław Miechowiecki dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Miasta Zamość. 

Ten miły gest wdzięczności utwierdza w przekonaniu, że warto pomagać i że nasze działania, które podejmujemy, dla zapewnienia opieki uchodźcom mają dla Nich duże znaczenie, a wspólne wysiłki administracji rządowej i samorządowej przynoszą wymierne efekty.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments