Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem. Miał 3,5 promila alkoholu we krwi

0
288

Wczoraj w Majdanie Wielkim miał miejsce groźny wypadek z udziałem motocyklisty. 41-latek stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do przewrócenia jednośladu. Trafił do szpitala. Motocyklista był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 3,5 promila alkoholu, jechał bez kasku. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami, a jednoślad którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych i nie był ubezpieczony. Szczegóły wypadku ustalają policjanci.

Do groźnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło wczoraj około godziny 21:00 w Majdanie Wielkim. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia motocyklista jechał w kierunku Krasnobrodu. Pokonał łuk jezdni i na prostym już odcinku drogi nagle „złapał” piaszczyste pobocze i stracił panowanie nad pojazdem. Motocykl marki WSK przewrócił się na jezdnię.

Motocyklista to 41-letni mieszkaniec gminy Krasnobród. Z obrażeniami ciała przewieziono go do szpitala. Mężczyzna wykazał się dużą lekkomyślnością, bo jak wynika z przeprowadzonego badania alkomatem wsiadł na motocykl w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał blisko 3,5 promila alkoholu. Nie posiadał też kasku ochronnego. Ponadto motocykl, którym jechał był nieubezpieczony i bez ważnych badań technicznych.

Policjanci na miejscu wypadku prowadzili czynności procesowe, wykonali oględziny miejsca i pojazdu, zabezpieczyli ślady. Obecnie wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia.

Jak pokazują tragiczne statystyki, motocyklista biorący udział w zdarzeniu drogowym bardzo często odnosi poważne obrażenia. Kierujący jednośladem nie jest chroniony maską pojazdu, pasami bezpieczeństwa, czy też poduszką powietrzną. Jedyną ochroną ciała motocyklisty podczas zderzenia z innym pojazdem jest odzież motocyklowa, to jest kask, obuwie, rękawice, kurtka ochronna. Apelujemy do motocyklistów o rozsądek i wyobraźnię. Do wszystkich uczestników ruchu drogowego zwracamy się natomiast z apelem o trzeźwość za kierownicą, zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

68 201051 Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem. Miał 3,5 promila alkoholu we krwi 68 201050 Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem. Miał 3,5 promila alkoholu we krwi

Poprzedni artykuł“Amerykański żołnierz” obiecał 73-latce, że z nią zamieszka
Następny artykułZAMOŚĆ: Gest wdzięczności ze strony uchodźców z Ukrainy.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments