Co to jest geowłóknina?

0
309

Geowłóknina to materiał wykonany z tworzyw sztucznych. Jest płaska i geosyntetyczna. Stosowana jest w budownictwie, meblarstwie, ogrodnictwie.  Powstaje poprzez mechaniczna połączenie włókien polipropylenowych lub poliestrowych.  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o geowłókninie zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Geowłóknina – co to takiego?

Geowłóknina to tkanina, której włókna ułożone są w sposób nieuporządkowany. Wyglądem przypomina nieco filc. Wiązanie włókien może odbywać się przez termiczne prasowanie lub igłowanie, czyli wielorazowe przeszywanie włókien). Zaletami geowłókniny jest przepuszczalność wody, odporność na uszkodzenia mechaniczne i różnorodne odkształcenia.

Funkcje geowłókniny

Istnieje wiele rodzajów geowłókniny. Warto wiedzieć co nieco o każdym, aby z powodzeniem dobrać odpowiedni dla swoich potrzeb typ.

Geowłóknina filtracyjna zatrzymuje stałe cząstki i chroni cały system drenażowy przed zamuleniem. Wykorzystywane są m.in. jako osłona rur drenarskich. Ten rodzaj geowłókniny jest cienki.

Inna funkcja geowłókniny to funkcja separacyjna. Materiał ten ma za zadanie chronić przed mieszaniem się warstw podłoża. Zmniejsza konieczność wymiany gruntów.

Trzecia funkcja – drenażowa oznacza, że geowłóknina pomaga odprowadzać zbyt dużą ilość wody. Jest zwykle grubsza i odporniejsza na przebicia. Dobrze stosować ją w połączeniu ze żwirem lub piaskiem. Uzyskamy wtedy lepszy efekt.

Gdzie zastosować geowłókninę?

Geowłókniny najczęściej wykorzystuje się w budownictwie, meblarstwie oraz w ogrodnictwie. Nadaje się pod kostkę brukową czy oczka wodne. Separuje słabe podłoża nasypów. Materiał ten sprawdza się także jako zabezpieczenie brzegów rzek i przy budowie wałów wodnych. Chroni wybrzeża i zbiorniki wodne. Należy pamiętać, że geowłóknin nie stosujemy pod rośliny.

Rolmarket.pl – sklep z geowłókninami

Na rynku istnieje wiele sklepów gdzie można zakupić wszystkie typy geowłóknin. Najczęściej spotkamy się z tym materiałem w sklepach budowlanych i ogrodniczych. Jednym z nich jest sklep Rolmarket.pl. Jest to sklep internetowy z bogatą ofertą. Geowłókniny, które tam kupimy są najwyższej jakości, a profesjonalna obsługa pomoże nam w jak najlepszym doborze tego materiału. W Rolmarket.pl znajdziemy różne rodzaje geowłóknin o różnej gramaturze. Więcej informacji można przeczytać na stronie sklepu. Dzięki dokładnemu opisowi produktów bez problemu znajdziemy to, czego szukamy.

Poprzedni artykuł5000 zł mandatu dla 26-letniego kierowcy BMW
Następny artykułNietrzeźwy zgłosił, że ukradli mu żonę. W domu policjanci znaleźli nielegalną broń i amunicję
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments