ZAMOŚĆ: Rowerzysta potrącony przez samochód. Trafił do szpitala.

0
424
fot. KMP w Zamościu

W wyniku potrącenia przez kierującego oplem 68-letni rowerzysta trafił do szpitala. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu zamojskich ulic Sikorskiego oraz Powiatowej. Przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa cykliście przez kierowcę osobówki.

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło wczoraj w godzinach przedpołudniowych w Zamościu na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Powiatowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że rowerzysta jadąc ulicą Powiatową chciał skręcić w lewo w ulicę Sikorskiego. Wykonując ten manewr został potrącony przez kierującego oplem, który z drogi podporządkowanej, jaką jest ulica Sikorskiego wyjechał w lewo na ulicę Powiatową.

Po uderzeniu opla w jednoślad rowerzysta przewrócił się doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Oplem kierował 65-latek z Chełma, natomiast rowerzysta to 68-letni mieszkaniec Zamościa. Obaj byli trzeźwi. Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci.

Mundurowi apelują o ostrożność na drodze, stosowanie się do znaków drogowych oraz zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu.

źródło: KMP W Zamościu

 

Poprzedni artykułMajowe uroczystości patriotyczne w Zamościu [PROGRAM]
Następny artykuł„Wielka Wyprawa” – charytatywna podróż rowerowa już po raz drugi!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments