„Wielka Wyprawa” – charytatywna podróż rowerowa już po raz drugi!

0
161
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w 2020 roku (31 sierpnia – 4 września). Jej uczestnicy w 5 dni przejechali blisko 550 km polskiego wybrzeża, a wszystko to dla podopiecznych częstochowskiego domu dziecka znajdującego się w dzielnicy Kiedrzyn (przy ulicy Ludowej 100), prowadzonego przez „Stowarzyszenie AMICUS”. Trafiła do nich pomoc o wartości około 8 tys. złotych, za co udało się m. in. wyremontować placówkę.

Już 28 sierpnia 2022r. z Częstochowy ruszy II edycja tego wydarzenia. Jej uczestnicy pokonają blisko 575 km, kończąc swoją trasę 2 września 2022r. na Rynku Wielkim w Zamościu. Trasa prowadzić będzie przez malownicze obszary południowej Polski – Jurę Krakowsko-Częstochowską, brzeg Wisły, Kotlinę Sandomierską i Wyżynę Lubelską. A wszystko to ponownie dla dzieci z domu dziecka położonego w częstochowskim Kiedrzynie.

Wielka Wyprawa to trzech młodych studentów – Łukasz, Szymon i Jakub – oraz 12 uczestników, którzy zadeklarowali już swój udział w wyprawie. Organizatorzy, podczas całego przejazdu, ubrani będą w specjalnie przygotowane na tę okazję koszulkach, na których znajdą się loga wszystkich, którzy pomogli w organizacji wyprawy – Sponsorów (którzy finansowo lub materialnie wesprą wskazany cel) oraz patronów prezydenckich i medialnych. 

Wesprzeć wyprawę może każdy – wystarczy wpłacić datek na zbiórkę https://zrzutka.pl/s9ea3u. Jej dochód pozwoli stworzyć dla dzieci miejsce do odpoczynku, a także aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

„Wielką Wyprawę” można śledzić w social mediach – na Facebook’u (https://www.facebook.com/CharytatywneRowery) oraz na Instagram’ie (https://www.instagram.com/challenge/?next=/long_trip01/).

Patronat nad „Wielką Wyprawą” objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Pan Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Dariusz Bożek oraz Prezydent Miasta Zamościa Pan Andrzej Wnuk. 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Rowerzysta potrącony przez samochód. Trafił do szpitala.
Następny artykułPrzed nami kwietniowa sesja rady miasta. O czym będą debatować radni?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments