“Ukojenie” – malarstwo Magdaleny Gedroyć w Centrum “Synagoga”

0
181

W kwietniu 2022 w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego prezentowana będzie wystawa malarstwa pani Magdaleny Gedroyć pod tytułem „Ukojenie”.

Artystka przestrzeń swoich prac organizuje wokół postaci człowieka, przeważnie kobiety. Wyizolowanej od otaczającego nas chaosu świata. Często towarzyszą jej zwierzęta: kot, pies ptaki. To pozwala zrozumieć dążenie do uporządkowania własnej rzeczywistości w swoisty sposób: w zadumie, zamyśleniu przedstawianych postaci. Magdalena Gedroyć przedstawia „Ukojenie” w codziennym życiu i swoisty związek człowieka z naturą i przestrzenią.

Magdalena Gedroyć urodziła się w 1975 roku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia na Wydziale Artystycznym UMCS ukończyła w 2003 roku dyplomem z grafiki warsztatowej – litografii w pracowni profesora Piotra Lecha. Zajmuje się malarstwem olejowym i akwarelą. Mieszka i tworzy na Roztoczu.

– „Ukojenie” to wystawa bardzo kameralna, dlatego zrezygnowaliśmy z tradycyjnego wernisażu. Zapraszamy natomiast na dzień otwarty wystawy, który odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia. – mówi Daniel Sabaciński z Centrum “Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego

Wystawa będzie prezentowana do końca miesiąca w Centrum „Synagoga” FODŻ, przy ul. Pereca 14 w Zamościu.

 

Poprzedni artykułRoztańczona „Młodość” na ścianie w „Mazagranie”
Następny artykułPijany kierowca busa wiózł dzieci do szkoły
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments