Pijany kierowca busa wiózł dzieci do szkoły

0
194
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

Do zdarzenia doszło poniedziałkowego poranka. Policjanci zatrzymali 31-letniego kierowcę busa, który będąc pod działaniem alkoholu wiózł piętnaścioro niepełnosprawnych dzieci do szkoły. Jak się okazało mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz 31-latek odpowie przed sądem. Dzieci zostały bezpiecznie dowiezione do szkoły przez innego kierowcę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano po godzinie 7:00. Hrubieszowscy policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, że pracownik jednej z firm transportowych dowożący dzieci busem do szkoły, może znajdować się pod działaniem alkoholu. Jak się okazało kierowca zabierał dzieci z niepełnosprawnościami z terenu gminy Hrubieszów i Horodło i miał je dowieść bezpiecznie do szkoły na terenie Hrubieszowa.

W związku z tym policjanci zatrzymali kierowcę na jednej z ulic w Hrubieszowie do kontroli drogowej. Po zbadaniu stanu trzeźwości 31-letniego kierowcy okazało się, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie. W busie znajdowało się 15 dzieci, które kierowca miał dowieść do szkoły.

31-letni kierowca busa został zatrzymany. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed sądem. Na miejsce firma transportowa skierowała innego kierowcę, który został sprawdzony przez funkcjonariuszy pod kątem stanu trzeźwości i wymaganych uprawnień. Następnie dzieci trafiły bezpiecznie do celu.

źródło: KPP Hrubieszów

Poprzedni artykuł“Ukojenie” – malarstwo Magdaleny Gedroyć w Centrum “Synagoga”
Następny artykułInscenizacja teatralna dla dzieci z Ukrainy w MDK
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments