Międzypokoleniowe warsztaty wielkanocne w Bursie Nr 2

0
404

W Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Spotkań Międzypokoleniowych”, na którym słuchacze Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się z młodzieżą bursy.

Współpraca obu środowisk, zainicjowana kilkanaście lat temu przez dyrektora bursy Waldemara Leszczyńskiego oraz przedstawicieli Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaowocowała wieloma wspólnymi, ciekawymi przedsięwzięciami. Młodzież z dużym zaangażowaniem podejmuje współpracę korzystając z wiedzy, umiejętności i doświadczeń starszego pokolenia. Z powodzeniem realizują się cele spotkań, którymi przede wszystkim są: przekazywanie młodemu pokoleniu wiedzy na temat polskiej historii, tradycji, zwyczajów regionalnych, wzmocnienie integracji i solidarności wewnątrz i międzypokoleniowej, budowanie więzi między pokoleniami i wiele innych nieocenionych wartości wychowawczych i edukacyjnych. 

Tematem ostatniego spotkania były zwyczaje i tradycje wielkanocne. Na wstępie Dyrektor Waldemar Leszczyński powitał uczestników warsztatów oraz wprowadził w temat spotkania, następnie Pani Prezes ZUTW Halina Caban przybliżyła młodzieży historię, tradycje i zwyczaje wielkanocne naszego regionu. Młodzież wymieniała się własną wiedzą i spostrzeżeniami,  opowiedziała o tym jak u nich przebiegają święta, jakie przygotowują potrawy na świąteczny stół oraz jak go ozdabiają. Ze strony Seniorów padło pytanie do młodzieży: „Jakie chcieliby, żeby były te święta?” Ku zaskoczeniu wszystkich padła odpowiedź, że „Wolne od smartfonów”! 

Zasadniczą część spotkania stanowiły warsztaty rękodzieła, na których wychowankowie wspólnie z Seniorami wykonali pisanki w technice decoupage oraz inne ozdoby wielkanocne. Kolejne spotkanie warsztatowe zaplanowano na 4 kwietnia tego roku. 

 

Poprzedni artykułMałgorzata Popławska nie będzie już dyrektorem szpitala “papieskiego”
Następny artykułKobiecy wieczór w “Stylowym” z filmem “Zaginione miasto”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments