ZAMOŚĆ: Pijany, z dożywotnim zakazem, spowodował wypadek

0
422
fot. KMP w Zamościu

Kierujący pojazdem marki Kia w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na jednej z zamojskich ulic w obrębie Starego Miasta doprowadził do zderzenia z audi. Kierowca i pasażer audi trafili do szpitala. Na szczęście po badaniach wrócili do domu, z kolizji wyszli niegroźnymi dla ich zdrowia potłuczeniami. Kierujący kia 32-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Do zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek na ulicy Łukasińskiego w Zamościu. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem Kia nie zachował bezpiecznej odległości za jadącym przed nim audi i najechał na jego tył. W czasie, gdy doszło do zderzenia kierujący audi skręcał w ulicę Pereca.

Siedzący za kierownicą audi 22-letni mieszkaniec Zamościa oraz pasażer w wieku 19 lat zostali przewiezieni do szpitala. Po badaniach okazało się, że mogli wrócić do domu, z kolizji wyszli bez obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że 22-latek był trzeźwy. Natomiast kierujący kia 32-latek z Zamościa w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Ponadto w policyjnych systemach funkcjonariusze sprawdzili, że 32-latek posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

32-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu.

Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd zakazów jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat wiezienia, utratę prawa jazdy oraz obowiązek wpłaty na wskazany przez sąd cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

źródło: KMP w Zamościu

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments