Kieszonkowcy grasowali na giełdzie. Dwie kobiety straciły portfele.

0
212

Kieszonkowcy na terenie giełdy w podzamojskiej miejscowości Mokre z torebki 42-latki ukradli portfel z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 400 złotych. W podobnych okolicznościach dokumenty, dwie karty płatnicze i 60 złotych straciła też robiąca tam zakupy mieszkanka Biłgoraja. Zamojscy policjanci poszukują złodziei i apelują o czujność.

42-latka z gminy Gorzków powiadomiła policjantów z komendy w Zamościu o kradzieży należącego do niej portfela wraz z dokumentami. Pokrzywdzona składając zawiadomienie wyjaśniła, że do kradzieży doszło w minioną niedzielę w czasie, gdy była na giełdzie w podzamojskiej miejscowości Mokre. Portfel miała schowany w zapiętej na zamek torebce. Przechodząc do kolejnego stoiska zauważyła rozpiętą torebkę oraz brak portfela, w którym poza pieniędzmi w kwocie 400 złotych był też dowód osobisty, prawo jazdy i karta płatnicza.

O kradzieży portfela na giełdzie powiadomiła policjantów również mieszkanka Biłgoraja. Pokrzywdzona w podobnych okolicznościach i również w minioną niedzielę straciła dowód osobisty, dwie karty bankomatowe oraz 60 złotych.

Ustaleniem osób odpowiedzialnych za kradzieże portfeli zajmują się policjanci. Mundurowi apelują o rozwagę i ostrożność. Wybierając się na zakupy, zwłaszcza w miejsca, gdzie zwyczajowo jest bardzo dużo ludzi, zastanówmy się, czy koniecznie musimy zabierać ze sobą wszystkie ważne dokumenty, klucze i więcej gotówki niż rzeczywiście potrzebujemy. Lepiej zostawmy te rzeczy w domu. Pieniądze przechowujmy ukryte w wewnętrznych kieszeniach kurtki. Jeśli posiadamy torebkę, a w niej portfel to trzymajmy ją blisko ciała, zawsze zamkniętą i w zasięgu wzroku. Przebywając w zatłoczonych miejscach zwracajmy uwagę na tzw. “sztuczny tłok”- często sami kieszonkowcy tworzą zamieszanie, aby łatwiej było im dokonać kradzieży. Torebek, siatek z zakupami lub innych wartościowych przedmiotów nie zostawiajmy także w zaparkowanych przez giełdą samochodach. Tam również mogą pojawić się złodzieje. Postępujmy rozważnie, bądźmy czujni i przewidujący. – przestrzega Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Pijany, z dożywotnim zakazem, spowodował wypadek
Następny artykułZAMOŚĆ: Mecz charytatywny “Gramy dla Mateusza” z udziałem żołnierzy amerykańskich
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments