Przepływowy ogrzewacz wody nadaje się do zainstalowania w altance, domku letniskowym czy też dobudówce domu. Urządzenie służy ogrzaniu wody użytkowej. 

Charakterystyka podgrzewaczy przepływowych

Trzeba przyznać, że zasada działania podgrzewaczy przepływowych nie jest specjalnie skomplikowana. Przede wszystkim sygnałem do rozpoczęcia procesu podgrzewania wody będzie odkręcenie kranu. W ten sposób woda jest podgrzewana jedynie w momencie, gdy faktycznie tego potrzebujemy. W domu korzystamy z wody regularnie, więc ciepłą wodę nieustannie mamy „w gotowości”, jednak w domku letniskowym czy altance nie jest to konieczne.

To, jak szybko woda się podgrzeje zależy od odległości od miejsca jej poboru. Należy wspomnieć, że wyróżniamy podgrzewacze jedno oraz wielopunktowe. Rolą tych pierwszych jest podgrzewanie wody do jednego kranu. Zazwyczaj montuje się je przy aneksach kuchennych. Podgrzewacze wielopunktowe charakteryzują się większą mocą, co sprawia, że ich zastosowanie jest bardziej wszechstronne.

Jeśli szukamy podgrzewaczy przepływowych, to warto zapoznać się z ofertą sklepów Euroterm24 – https://euroterm24.pl/tarnobrzeg. Znajdziemy tam modele różnych producentów, dzięki czemu z pewnością znajdziemy egzemplarz, który nas interesuje. 

Ogrzewacze przepływowe – zalety oraz wady

Jeśli mowa o tych urządzeniach, to ich dużą zaletą niewątpliwie jest komfort użytkowania. Nie jest od nas wymagana codzienna obsługa, a dodatkowo ograniczają one zużycie energii oraz nie zajmują zbyt wiele miejsca. Dodatkowo dzięki nim z ciepłej wody może korzystać nawet kilka osób jednocześnie.

Nie jest jednak tak, że nie mają one wad. Do minusów należy zaliczyć duży pobór energii elektrycznej. Dodatkowo musimy zapewnić odpowiednio wysokie ciśnienie wody w naszych instalacjach, a do tego choć minimalny przepływ wody.

Najlepsze przepływowe ogrzewacze wody niewątpliwie mogą ułatwić nam korzystanie z ciepłej wody w domkach letniskowych czy altankach. 

O czym musimy pamiętać

Zanim podejmiemy decyzję o instalacji ogrzewacza przepływowego, musimy sprawdzić, czy instalacja elektryczna będzie sprawnie pracować przy zadanym obciążeniu. Najsłabsze ogrzewacze bazują na mocy grzałek nie przekraczającej 2,5 kW, dlatego też nie są zagrożeniem dla instalacji elektrycznych.

Istnieją również silniejsze ogrzewacze, których moc może być już problematyczna. Dlatego tak istotne jest uprzednie sprawdzenie, czy nasza instalacja elektryczna jest w stanie poradzić sobie z danym ogrzewaczem.

Jeśli chodzi o cenę, to najprostszy ogrzewacz elektryczny znajdziemy w cenie oscylującej wokół 200 zł. Z kolei bardziej zaawansowane egzemplarze mogą kosztować nawet około 2000 zł. Wszystko zależy od naszych potrzeb. 

Warto nadmienić, że przepływowy ogrzewacz wody może zostać zamontowany nie tylko na instalacji z sieci wodociągowej. Sprawdzi się on również podczas poboru wody ze studni. Wówczas musimy jednak pamiętać o zainstalowaniu hydroforu, który pozwoli nam na utrzymanie stałego i kontrolowanego ciśnienia wody. 

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
krys

Dla zainteresowanych tematem nowoczesnych systemów ogrzewania domu polecam https://pulsarinstalacje.pl