Kompleksowe leczenie boreliozy

0
263

Borelioza to bardzo podstępna choroba, która sieje ogromne spustoszenie w całym organizmie. Najbardziej niebezpieczne są jej koinfekcje, które mogą zaatakować dosłownie każdy organ. Borelioza daje niespecyficzne objawy, co utrudnia postawienie diagnozę. Bardzo łatwo pomylić symptomy z innymi jednostkami chorobowymi.

Borelioza to bardzo podstępna choroba, która sieje ogromne spustoszenie w całym organizmie. Najbardziej niebezpieczne są jej koinfekcje, które mogą zaatakować dosłownie każdy organ. Borelioza daje niespecyficzne objawy, co utrudnia postawienie diagnozę. Bardzo łatwo pomylić symptomy z innymi jednostkami chorobowymi. Kompleksowa diagnoza to podstawa. Podstawowe leczenie boreliozy polega na stosowaniu antybiotykoterapii, ale jest to mało skuteczna metoda, szczególnie jeśli dojdzie już do rozprzestrzenia się krętka w całym organizmie. W przypadku boreliozy najważniejsza staje się niezwłoczna interwencja. Warto rozpocząć terapię już przy podejrzeniu boreliozy.

Co robić w przypadku boreliozy?

Nie u każdej osoby występuje specyficzny rumień, który świadczy o boreliozie. Bardzo często choroba rozwija się podstępnie, nie dając żadnych objawów. Nawet jeśli pojawią się jakieś dolegliwości zdrowotne, to większość osób nie kojarzy ich z boreliozą. Nie trzeba mieć nawet wbitego kleszcza w skórę, wystarczy że ugryzie i można tego nawet nie poczuć. Trzeba też wiedzieć, że do zakażenia może dojść po ugryzieniu przez komara czy innego owada. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do specjalistycznego ośrodka, który zajmuje się kompleksowym leczeniem boreliozy. Pomoże osobom, u których wystąpiło podejrzenie tego schorzenia oraz u pacjentów, którzy borykają się z nią od dłuższego już czasu. W Polsce jest coraz więcej ośrodków, które wykrywają i leczą każda postać boreliozy. Wszystko zaczyna się od przeprowadzania wywiadu lekarskiego, następnie wykonuje się badania laboratoryjne, wykorzystuje nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Czasem konieczne jest zastosowanie antybiotykoterapii, w zależności od uzyskanych wyników badań. Podawanie antybiotyku pomaga w przypadku wczesnego stadium choroby, gdy pojawi się charakterystyczny rumień wędrujący.

Jakie są metody wspomagające leczenie boreliozy?

Obecnie antybiotykoterapia to nie jedyna możliwość w leczeniu boreliozy. Niezwykle pomocne są dodatkowe zabiegi wspomagające w postaci kroplówek witaminowych, ozonoterapii, biorezonansu komórkowego, komory hiperbarycznej. Biorezonans umożliwia szybkie, bezinwazyjne i bezbolesne przeskanowanie całego ciała w poszukiwaniu chorobotwórczych drobnoustrojów. Wykrywa on również koinfekcje towarzyszące boreliozie, które przyczyniają się do pogorszenia stanu pacjenta. Biorezonans jest także narzędziem terapeutycznym, jego działanie polega na zniszczeniu krętków i usprawnieniu procesu ich usuwania z organizmu. Istotne jest to, aby ustawić odpowiednie częstotliwości, które będą w stanie uszkodzić patogeny. Bardzo pomocne jest także ozonowanie krwi u pacjentów z boreliozą. Jest to silny utleniacz, który niszczy patogeny znajdujące się w organizmie. Wsparciem leczenia objawów jest podawanie kroplówek witaminowych, aby wzmocnić organizm, podnieść odporność, złagodzić nieprzyjemne symptomy chorobowe. Borelioza mocno go wyniszcza, dlatego potrzebna jest pomoc z zewnątrz, a wlewy dożylne działają natychmiast.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments