ZAMOŚĆ: 39-latek chciał kupić agregat prądotwórczy, stracił 3 tys. zł.

0
100
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Mieszkaniec Zamościa skorzystał z umieszczonej w Internecie oferty. Zakupił agregat prądotwórczy. Niestety pomimo wpłacenia pieniędzy nie otrzymał zamówionego towaru. Mężczyzna przez nieuczciwego sprzedawcę stracił ponad 3000 złotych.

39-latek z Zamościa za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego zakupił agregat prądotwórczy. Zapłacił za niego przelewem kwotę ponad 3000 złotych. Chciał odebrać towar osobiście jednak dzwoniąc na podany w ogłoszeniu numer dowiedział się, że jest to niemożliwe, ponieważ miejsce, w którym znajduje się zakupiony agregat jest tylko magazynem wysyłkowym. 39-latek czekał więc na przesyłkę. Niestety agregat do niego nie dotarł. Nie otrzymał też zwrotu pieniędzy. Zniecierpliwiony 39-latek próbował skontaktować się z wystawiającym ofertę, jednak było to niemożliwe. Po wybraniu połączenia pojawiał się komunikat, że taki numer telefonu nie istnieje. Oszukany, zgłosił sprawę policjantom.

Policjanci przypominają, że robiąc zakupy w sieci zawsze należy kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Należy korzystać tylko ze znanych i sprawdzonych portali internetowych. Przed każdym zakupem w wirtualnym świecie należy zasięgnąć opinii o sprzedawcy i sprawdzić jego rzetelność czytając opinie, jakie w Internecie wystawili mu inni klienci. Należy też zwracać uwagę, czy sprzedawca podaje swój adres i stacjonarny numer telefonu. Dobrym rozwiązaniem jest także zachowanie całej korespondencji ze sprzedawcą. Jeśli dojdzie do oszustwa będzie ona stanowiła dowód w sprawie, ułatwi też policjantom ustalić nieuczciwego sprawcę.

źródło: KMP w Zamościu

 

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Uchodźcy z Ukrainy będą mogli zwiedzać ZOO za 1 zł
Następny artykułKompleksowe leczenie boreliozy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments