GM. ZAMOŚĆ: Niebezpieczne znalezisko na polu

0
356
fot. KMP w Zamościu

Mieszkaniec gminy Zamość na polu odnalazł niewybuch. O znalezisku natychmiast powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów.

Wczoraj oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na polu w miejscowości Zwódne (gmina Zamość) odnaleziono granat. Pozostałość po II Wojnie Światowej odnalazł właściciel terenu, który przyjechał na pole obejrzeć zasiane tam zboże. Mężczyzna natychmiast zawiadomił mundurowych.

Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu.

Powiadomiony został także patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze przyjechali na miejsce i zabrali niewybuch do zniszczenia.

Policjanci przypominają, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć i zadbać, aby nikt do niego się nie zbliżał. Natychmiast należy także powiadomić policjantów.

źródło: KMP w Zamościu

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments