Zamienili się miejscami. Obaj byli pijani. Nie to nie komedia Głupi i głupszy”

0
633
fot.policja

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańców powiatu biłgorajskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. 26-latek mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, przyjechał samochodem na stacje paliw. Tam zamienił się miejscami z pasażerem, który usiadł za kierownicę renault i odjechał ze stacji. 29-latek także był pijany, w organizmie miał prawie 3 promile. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a sąd zadecyduje o ich dalszym losie.

Dyżurny zamojskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że trasą Czarnystok – Lipowiec jedzie pojazd marki Renault Megane, w którym zarówno kierujący jak i pasażerowie są pijani. Dyżurny natychmiast skierował tam miejscowych policjantów ze Szczebrzeszyna. Mundurowi opisywany przez zgłaszającego samochód zauważyli stojący na leśnej drodze gruntowej. Obok auta stał kompletnie pijany mężczyzna. Obecny był także zgłaszający i jego koledzy, którzy potwierdzili, że to właśnie ten nietrzeźwy mężczyzna kierował renault. Zgłaszający, mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, powiedział również policjantom, że wcześniej będąc na stacji paliw zauważył zajeżdżające na stację renault. Widział jak wysiada z niego kierowca i zataczając się zamienia się miejscami z pasażerem. Pasażer wsiadając za kierownicę renault również miał widoczne symptomy świadczące o tym, że jest pijany. Po zamianie miejsc obaj odjechali ze stacji. Zgłaszający z kolegami ruszył za nimi i o zdarzeniu poinformowali służby.

Nietrzeźwym kierującym renault był 29-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Do aresztu policjanci doprowadzili również obywatelsko ujętego przez zgłaszającego i jego kolegów 26-latka z gminy Zamość. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że to właśnie 26-latek kierując renault przyjechał na stację. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że 29-latek w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu, natomiast jego młodszy kolega – blisko 1,5 promila.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Usłyszeli je wczoraj, obaj odpowiedzą za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto 26-latek odpowie też za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany przez sąd cel określonej kwoty. Natomiast za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd zakazów grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Źródło: KMP Biłgoraj, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułZamość: złapali seryjnego złodzieja portfeli
Następny artykułW trzecim pociągu do Bortatycz przyjechało 2370 ukraińskich uchodźców
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments