Pieniądze na “Laboratoria Przyszłości” dla zamojskich podstawówek

0
232
fot. UM Zamość

21 lutego br. w Szkole Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Waleriana Łukasińskiego przekazano dyrektorom zamojskich szkół podstawowych symboliczne czeki na kwoty, które szkoły prowadzone przez Miasto Zamość otrzymały w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Czeki wręczyli: Poseł Tomasz Zieliński, Prezydent Andrzej Wnuk, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Piotr Błażewicz oraz Monika Żur dyrektor zamojskiej Delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości zamojskie szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe w wysokości 1 373 100,00 zł, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Szkoły zakupiły sprzęt, wyposażenie i pomoce m.in. do pracowni informatycznych (robotyka), chemicznych, zajęć praktycznych, gastronomicznych.

 

Poniżej lista zamojskich szkół które otrzymały rządowe wsparcie w ramach programu “Laboratoria Przyszłości”.

Poprzedni artykułTrzecia mobilność projektu „Budujemy markę ZSP4”
Następny artykułRząd znosi niemal wszystkie restrykcje covidowe. Co się zmieni?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments