Tragiczny pożar domu. Nie żyje mężczyzna

0
1083
fot. A. Szozda

W czwartek, 17 lutego, tuż przed godziną 12 zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze budynku mieszkalnego usytuowanego w miejscowości Suchowola gm. Adamów. Z informacji wynikało, że wewnątrz budynku znajduje się osoba. Natychmiast do zdarzenia skierowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Zamość OSP Suchowola i Potoczek oraz zastępcę dowódcy JRG Zamość. 

-Strażacy napotkali duże trudności w dojeździe do miejsca zdarzenia, budynek nie był usytuowany przy drodze utwardzonej, korzystano z drogi leśnej. Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP Suchowola a następnie OSP Potoczek, stwierdzono że pożarem był objęty budynek mieszkalny jednorodzinny murowany, pokryty eternitem, wewnątrz występowało duże zadymienie. – relacjonuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, w osłonie prądów wody weszli do wnętrza palącego się budynku, gdzie na końcu przedpokoju odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę, którego ewakuowali na zewnątrz budynku. Mężczyźnie udzielono pomocy wykonując zewnętrzny masaż serca. Równolegle z działaniami ratowniczymi prowadzono działania gaśnicze. Następnie na miejsce zdarzenia z pomocą radiowozu policyjnego dojechali ratownicy medyczni, którzy niestety stwierdzili zgon 61 letniego właściciela budynku. 

-Po ocenie śladów popożarowych przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia. Policja pod nadzorem prokuratury ustala przyczyny i okoliczności tego pożaru. – informuje Andrzej Szozda.

Spaleniu uległo jedno pomieszczenie wraz z wyposażeniem. Wstępne straty oszacowano na kwotę 30 tys. zł. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały niespełna 3 godziny.   

Poprzedni artykułWykryli papierosy bez akcyzy!
Następny artykułUroczystości patriotyczno-religijne w 80. rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments