Plaga pijanych kierowców. Wyższe mandaty nie działają na zamojskich kierowców?

1
291
fot.policja

Policjanci ujawnili kolejnych nietrzeźwych kierujących, którzy na „podwójnym gazie” jeździli po drogach powiatu zamojskiego stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 55-latek. Kierując volkswagenem w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Nietrzeźwi kierujący to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważąc przepisy karne oraz bezpieczeństwo swoje i innych siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Na takich nieodpowiedzialnych kierowców reagują policjanci z zamojskiej komendy, którzy każdego dnia dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu prowadzą kontrole na drogach naszego powiatu.

W piątek policjanci zostali powiadomieni, że na terenie warsztatu samochodowego w Zamościu kierujący pojazdem marki Daewoo najechał na zaparkowane tam osobowe renault. Funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że daewoo kierował 32-latek z Zamościa. Kontrola stanu trzeźwości wykazała w organizmie 32-latka ponad 2,5 promila alkoholu. Jak się okazało nie posiadał on również uprawnień do kierowania pojazdami. Interweniujący policjanci sporządzili dokumentację procesową. 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i jazdę bez uprawnień.

Również w piątek policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Powodem był niepewny styl jazdy kierowcy, który wskazywał, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy. Policjanci nie pomylili się, kierujący fordem 28-latek z Zamościa w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali 28-latkowi uprawnienia do kierowania. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem.

W sobotę natomiast po wypiciu alkoholu za kierownicę volkswagena usiadł 55-latek z Zamościa. Został zatrzymany do kontroli drogowej w Zamościu na ulicy Żdanowskiej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 55-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Ze swojego postępowania kierujący volkswagenem wytłumaczy się w sądzie.

Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat więzienia. Jeśli nietrzeźwy kierowca kolejny raz popełni tego typu przestępstwo może spodziewać się surowszej kary, wówczas sąd może orzec karę pozbawienia wolności do lat 5. To nie wszystkie dolegliwości karne – w takich przypadkach sąd orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej kwoty. Konsekwencje karne to nie jedyna odpowiedzialność, którą ponosi nietrzeźwy kierowca. Ktoś przez niego może stracić życie na drodze. Dlatego też, mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, ponawiamy apel o trzeźwość za kierownicą.

Źródło, KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykuł80 nowych ochotników wstąpiło w szeregi 2 LBOT [ZDJĘCIA]
Następny artykułNajnowsze oferty staży z Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Zabierać hołocie pojazdy i tyle w temacie. Ich stać na mandaty. Babka wyskoczy z kasy i da na mandat. Zabranie pojazdu to już by była kara.