80 nowych ochotników wstąpiło w szeregi 2 LBOT [ZDJĘCIA]

0
876
FOT. por. Marta Gaborek

11 lutego br. 2 Lubelska Brygada OT przyjęła ponad 80 kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Ochotnicy bez doświadczenia wojskowego przejdą teraz 16-dniowe szkolenie podstawowe, a żołnierze rezerwy 8-dniowe szkolenie wyrównawcze.

To pierwsze w tym roku powołanie ochotników do służby w pododdziałach 2 Lubelskiej Brygady OT. Kandydaci, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku, odbędą 16-dniowe szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”. Z kolei żołnierze rezerwy, którzy podjęli decyzje o powrocie do wojska w ramach WOT odbędą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze w trybie ciągłym.

Szkolenie podstawowe obejmuje szereg zagadnień z wiedzy ogólnowojskowej, ze szczególny uwzględnieniem podstaw strzelectwa, taktyki, topografii oraz pierwszej pomocy medycznej. Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy z kompanii szkolnej 2 LBOT. Po zaliczeniu egzaminu końcowego i złożeniu uroczystej przysięgi, ochotnicy zasilą bataliony lekkiej piechoty w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.  

Zainteresowanie piątym rodzajem sił zbrojnych w naszym regionie jest wciąż bardzo wysokie. Wykorzystując ten potencjał dowództwo rozbudowuje struktury WOT na Lubelszczyźnie. Trwa właśnie formowanie 19 Nadbużańskiej Brygady OT w Chełmie oraz batalionu lekkiej piechoty w Kraśniku, który pozostanie w strukturach 2 Lubelskiej Brygady OT. To duża szansa dla osób zainteresowanych służbą w wojsku lub szukających ciekawych perspektyw rozwoju zawodowego, jak i osobistego.

Służba w WOT daje możliwości zdobycia unikalnego doświadczenia i kwalifikacji. Ważnym atutem, podkreślanym często przez samych żołnierzy WOT, jest możliwość pogodzenia służby na rzecz ojczyzny i lokalnej społeczności z obowiązkami zawodowymi, rodzinnymi czy edukacją. Niebagatelną wartością WOT jest możliwość osobistego zaangażowania w budowanie systemu bezpieczeństwa naszego kraju i regionu.

Mieszkańcy Lubelszczyzny, którzy chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Terytorialsów mają w tym roku do wyboru kilka terminów szkoleń. Szkolenia podstawowe: 25.03-09.04; 6-21.05; 1-16.07; 16.09-01.10; 14-29.10; 25.11-10.12; szkolenia wyrównawcze (dla żołnierzy rezerwy): 25.03; 23.04; 23.07; 1.10.

Wszystkich zainteresowanych służbą w 2 Lubelskiej Brygadzie OT zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z rekruterami. Baza rekruterów 2 LBOT z danego powiatu dostępna jest na stronie internetowej:  https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

-materiał nadesłany

 

Poprzedni artykułOferty pracy w Zamościu i regionie aktualne na dzień 14.02.22
Następny artykułPlaga pijanych kierowców. Wyższe mandaty nie działają na zamojskich kierowców?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments