Pijany 56-latek spowodował kolizję i uciekł.

0
202
Fot. Policja

Policjanci zatrzymali 56-latka, który kierował volkswagenem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, sądowy zakaz kierowania pojazdami i cofnięte uprawnienia. W jednej z miejscowości gminy Zwierzyniec doprowadził do kolizji z kierującą BMW i oddalił się z miejsca zdarzenia. Ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.

Do kolizji dwóch pojazdów osobowych doszło wczoraj w miejscowości Kosobudy (gmina Zwierzyniec). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca BMW zwolniła, aby przepuścić przebiegającą przez jezdnię sarnę. Wówczas w jej pojazd uderzył jadący za nią kierujący volkswagena. Kiedy powiadomione o kolizji służby ratunkowe przyjechały na miejsce zdarzenia obecna była tam jedynie kierująca BMW. Oświadczyła, że nie potrzebuje pomocy medycznej, powiedziała też, że drugi z uczestników kolizji oddalił się zaraz po tym jak zadzwoniła na numer 112. Powodem takiej reakcji ze strony mężczyzny mógł być stan jego nietrzeźwości. W rozmowie z nim kobieta wyczuła od niego alkohol.

Policjanci ustalili właściciela volkswagena. Szybko dotarli też do osoby, która kierowała volkswagenem w czasie kolizji. Funkcjonariuszom skutecznie pomógł policyjny pies, który doprowadził do posesji, gdzie znajdował się mężczyzna. Okazało się, że volkswagenem kierował 56-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci wykonali z jego udziałem badanie retrospektywne. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 56-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku w Zwierzyńcu. Kierujący volkswagenem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu oraz niestosowanie się do wydanej przez uprawniony organ decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, jak również spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd zakazów jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Natomiast przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień zagrożone są karami w wymiarze do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułRomantyczny koncert w ZDK
Następny artykułKolejny sukces w walce z narkobiznesem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments