Zamojscy hodowcy gołębi nagrodzeni na wystawie w Kielcach!

0
860
fot. ZSHGRiDO

W dniach od 28 do 30 stycznia 2022 roku odbywała się Jubileuszowa X Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu i Królików KIELCE 2022.

Krajowa Wystawa to największe w Polsce święto hodowców gołębi rasowych i drobnego inwentarza. Przyjeżdżają na nią i prezentują swój dorobek hodowlany wystawcy z całej Polski, a także z innych krajów europejskich. Nie mogło na niej zabraknąć hodowców zrzeszonych w Zamojskim Stowarzyszeniu Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. 

Na wystawie zaprezentowanych zostało 2280 gołębi aż 104 ras oraz 331 sztuk drobiu ozdobnego, w tym 18 ras kur oraz 4 rasy kaczek. Można było także podziwiać 72 króliki 10 ras. Ponadto hodowcy przygotowali aż 15 wolier pokazowych, w których prezentowali swoje zwierzęta, oprócz tych, które brały udział w konkursach. Łącznie do rywalizacji na wystawie stanęło 204 hodowców. 

Cieszy fakt, że wystawa była tak licznie obsadzona pomimo kłopotów, jakie nam wszystkim sprawia pandemia Covid-19. Wydarzenie odbywało się w reżimie sanitarnym i pomimo czasu pandemii udało nam się spotkać i cieszyć wspólną obecnością, możliwością brania udziału w konkursach, porozmawiania z kolegami i podzielenia się naszą wspólną pasją, jaką jest hodowla zwierząt rasowych. – mówi Edward Wasil, prezes Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Zamościu.

Zamojskie Stowarzyszenie zaprezentowało podczas wystawy 4 woliery pokazowe: Klubu Orlika Lubelskiego oraz Ogólnopolskiego Klubu Hodowców Gołębi Zamojskich i Innych Ras Wysokolotnych.

– Nasze stowarzyszenie miało też na tej wystawie swoje stoisko, na którym promowaliśmy nie tylko ZSHGRiDO, ale także nasz Region Zamojski i gminę Zamość. Odwiedzającym wystawę przekazywaliśmy nie tylko informacje o hodowanych przez nas ptakach, ale także wręczaliśmy im materiały promocyjne – albumy, biuletyny, foldery reklamowe promujące nasze miasto, gminę, region – piękną Ziemię Zamojską. Zachęcaliśmy wszystkich do odwiedzania Zamojszczyzny. – dodaje Edward Wasil.

Zamojskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zrzesza liczną grupę hodowców gołębi rasowych i drobiu ozdobnego. Wśród nich jest spore grono utytułowanych i doświadczonych hodowców gołębi rasowych i drobiu ozdobnego i wciąż przybywa nowych pasjonatów. Zamojscy hodowcy tradycyjnie zdobyli na Krajowej Wystawie liczne tytuły i nagrody:

Janusz Rak  – otrzymał nagrodę Ministra Rolnictwa za promowanie gołębi ras wysokolotnych,

Edward Wasil – otrzymał pamiątkową statuetkę Jubileuszowej Wystawy Krajowej.

 

Zamojscy hodowcy byli niekwestowanymi zwycięzcami w rasie orlik lubelski. Hodowcy z ZSHGRiDO odebrali wszystkie czołowe nagrody w tej rasie:

Tytuł „Mistrza Polski” i „Zwycięzcy w Rasie” zdobyły gołębie Janusza Raka,

Tytuł „I Vice Mistrza Polski” zdobyły gołębie Sławomira Madeja,

Tytuł „II Vice Mistrza Polski” zdobyły gołębie 17-letniego młodego hodowcy Kacpra Dmitruka.

 

Ponadto członkowie ZSHGRiDO w Zamościu zdobyli następujące nagrody:

Tytuł „Mistrza Polski” i „Zwycięzcy w Rasie” zamojski zdobyły gołębie Wojciecha Kudyby;

 Tytuł „Mistrza Polski” i „Championa” w rasie roztoczański wysokolotny zdobyły gołębie  Marka Kolinskiego,

Tytuł „I Vice Mistrza Polski” w rasie roztoczański wysokolotny zdobyły gołębie Mieczysława Sroki;

Tytuł „Indywidualnego Mistrza Polski” w rasie mikołajowski wysokolotny – zdobył Sławomir Karpiuk;

Tytuł „Indywidualnego Mistrza Polski” w rasie Lahore – zdobył Stanisław Gas,

Tytuł „II Vice Mistrza Polski” w rasie mewka orientalna – Edward Wasil;

Tytuł „II Vice Mistrza Polski” w rasie chiński gołąb – Stanisław Bejster;

Tytuł „II Vice Mistrza Polski” w rasie karzełek polski – Grzegorz Jabłoński;

Tytuł „Najlepszy w Rasie” zamojski krótkodzioby – Edward Wasil.

 

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim hodowcom Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego i życzymy wielu sukcesów hodowlanych w roku 2022.

 

Poprzedni artykułByło ślisko. Dwie młode kobiety straciły panowanie nad pojazdem
Następny artykułWspaniały wynik 30. Finału WOŚP w Zamościu!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments