Było ślisko. Dwie młode kobiety straciły panowanie nad pojazdem

0
461
miejsce kolizji w miejscowości Suchowola Kolonia. Fot. KMP Zamość

W zimowych warunkach na drogach trzeba szczególnie uważać. Jezdnie są mokre, śliskie i pokryte rozjeżdżonym śniegiem. O tym jak łatwo na śliskiej nawierzchni stracić panowanie nad pojazdem przekonały się wczoraj dwie mieszkanki naszego powiatu. 23-latka jadąc fordem w miejscowości Suchowola Kolonia wpadła w niekontrolowany poślizg uderzając w słup linii energetycznej oraz ogrodzenie posesji. W podobny sposób jazdę zakończyła 21-latka. Kierując BMW straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście obie kierujące z kolizji wyszły bez poważniejszych obrażeń. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Zimowe warunki pogodowe to spore obciążenie dla użytkowników dróg. Opady śniegu czy deszczu ze śniegiem i ujemna temperatura niejednokrotnie prowadzą do powstawania lodu, który skryty pod pierzyną płatków śniegu stanowi nie lada wyzwanie dla uczestników ruchu drogowego. Przy szybszej jeździe i niewłaściwym wykonywaniu manewrów przez kierujących pojazdami auto może zachować się zupełnie inaczej niż byśmy tego oczekiwali. Wystarczy chwila nieuwagi, by pojazd wpadł w poślizg i nieszczęście gotowe.

Przekonały się o tym wczoraj dwie kierujące, które niedostosowały prędkości do śliskiej nawierzchni i wpadły w niekontrolowane poślizgi kończąc jazdę w przydrożnych rowach. Na szczęście w obu przypadkach kierujące ze zdarzeń wyszły bez uszczerbku na zdrowiu. Skończyło się na niegroźnych potłuczeniach i uszkodzeniach pojazdów.

Do pierwszej z kolizji doszło w miejscowości Suchowola Kolonia. Kilka minut po godzinie 10:00 kierująca osobowym fordem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w słup sieci energetycznej oraz ogrodzenie posesji. Siedząca za kierownicą forda 23-latka z gminy Adamów była trzeźwa.

Kolejna kolizja miała miejsce po godzinie 20:00 w miejscowości Pniówek. 21-letnia mieszkanka gminy Łabunie kierując BMW zamierzała wyprzedzić jadącą przed nią toyotę. Nagle na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w słup linii energetycznej i wjechała do przydrożnego rowu doprowadzając do dachowania samochodu. 21-latka była trzeźwa.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze! Wsiadając zimą za kierownicę samochodu pamiętajmy o zmniejszeniu prędkości jazdy, zwiększeniu odstępu od poprzedzającego samochodu, dostosowaniu stylu jazdy do warunków panujących na drodze, ostrożnym hamowaniu oraz rozważnym podejmowaniu manewrów wyprzedzania i mijania.

źródło: KMP Zamość

 

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Znajdź swoją drugą połówkę w ZDK-u
Następny artykułZamojscy hodowcy gołębi nagrodzeni na wystawie w Kielcach!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments