Powiat Zamojski i Zamość znów na trasie Tour de Pologne!

0
544

Tour de Pologne – jeden z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich świata ponownie zawita do naszego regionu. 

Trasę wyścigu zaplanowanego na przełom lipca i sierpnia 2022 roku ogłosił 27 listopada 2021 r. na antenie TVP Info, dyrektor generalny wyścigu – Czesław Lang. Wczoraj (31.01) natomiast w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, odbyło się spotkanie z udziałem Czesława Langa oraz przedstawicieli samorządów, miejscowości, powiatów i gmin, które są bezpośrednio zaangażowane w organizację wyścigu na Lubelszczyźnie. W rozmowach udział wzięli m.in. Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Zamojski Stanisław Grześko oraz Zastępca Prezydenta Zamościa Anna Maria Antos.

– Organizacja wyścigu to doskonała okazja do promowania regionu. To nie tylko słowa, ale też liczby. Wartość medialna dla województwa lubelskiego, podczas zeszłorocznej edycji wyniosła ponad 10 milionów złotych! A do tego, setki tysięcy kibiców zgromadzonych wzdłuż trasy wyścigu. – przekonywał podczas spotkania Dyrektor Generalny, Czesław Lang. – Tym sportowym wydarzeniem żyje całe województwo.

 

Tegoroczna edycja Tour de Pologne UCI WorldTour odbędzie się w dniach od 30 lipca do 5 sierpnia i poprowadzi przez województwa świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie.

 

Trasa 79. Tour de Pologne UCI WorldTour

 

Etap 1 – KIELCE – LUBLIN / 220.9 KM

Etap 2 – CHEŁM – ZAMOŚĆ / 203.9 KM

Etap 3 – KRAŚNIK, POWIAT KRAŚNICKI – PRZEMYŚL / 229.7 KM

Etap 4 – LESKO, POWIAT LESKI – SANOK / 176.8 KM

Etap 5 – ŁAŃCUT – RZESZÓW / 205 KM

Etap 6 – SZAFLARY – BUKOVINA RESORT / 15.4 KM

Etap 7 – VALSIR, SKAWINA – KRAKÓW / 175 KM

 

Drugi etap w całości odbędzie się na Lubelszczyźnie. Ten dzień rozpocznie się w Chełmie, trzecim pod względem liczby ludności mieście województwa lubelskiego. Na trasie do zdobycia będą aż trzy premie lotne. Pierwsza w Hrubieszowie, druga w Tomaszowie Lubelskim i ostatnia w Szczebrzeszynie. Po drodze zaplanowano jeszcze dwie premie górskie IV kategorii. Podjazd pod Werechanie, szybki zjazd i kolejna wspinaczka po premię w Wieprzowie. Zawodnicy wjadą na linię mety w Zamościu, gdzie będą musieli pokonać 9 kilometrową rundę wokół „perły renesansu”.

źródło: www.tourdepologne.pl
źródło: www.tourdepologne.pl
źródło: www.tourdepologne.pl
źródło: www.tourdepologne.pl
źródło: www.tourdepologne.pl
źródło: www.tourdepologne.pl

źródło: www.tourdepologne.pl

 

 

 

Poprzedni artykułWspaniały wynik 30. Finału WOŚP w Zamościu!
Następny artykułKreatywne ferie w ZDK
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments