KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK już dzisiaj! Wstęp wolny

0
180

 Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu chóru KRASNOBRODZKI GOSPEL. Koncert odbędzie się dzisiaj 21 stycznia 2022 roku w kościele p/w św. Brata Alberta w Zamościu (ul. Edwarda Dembowskiego 24).

Główbym wykonawcą koncertu będzie chór KRASNOBRODZKI GOSPEL, powstały przed pięcioma laty bezpośrednio pod warsztatach muzyki gospel w Krasnobrodzie. Pomimo swego krótkiego okresu istnienia chór ma za sobą szereg wyjątkowych sukcesów, w tym dwukrotny laur na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Będzinie, wiele wspaniałych koncertów, nagrań. 

Koncert odbywa się w ramach trasy „Kolędy Polskich Pokoleń”, który jest nowym przedsięwzięciem artystycznym ukierunkowanym na pielęgnowanie najpiękniejszych tradycji związanych z obchodami Bożego Narodzenia, a także pamięci o historii Rzeczpospolitej. Głównym jego celem projektu jest organizacja trzech koncertów, na które złożą się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, powstałe w różnych stuleciach i pokoleniach Polskiej historii.  Wyselekcjonowaliśmy zbiór kolęd – jednocześnie „pomników” naszej historii i jej trudnych przełomów. W zadziwiający sposób moment powstania tych utworów łączy się z sercem Narodu, jego wzlotów i upadków. Dlatego nasze koncerty mają być wyjątkową narracją o Polsce, obrazami i kontekstem tych kolęd: od „Anioł Pasterzom mówił” nawiązującym do hymnu z czasów średniowiecza, „W żłobie leży” – opartym o motyw hymnu koronacyjnego króla Władysława IV, „Przybieżeli do Betlejem” śpiewanym przez całe XVII stulecie, „Bóg się rodzi” wyśpiewane po raz pierwszy na chwilę przez agresją Rosji i II Rozbiorem Rzeczpospolitej, „Wśród nocnej ciszy” – kolędę XIX stulecia, jakiej melodia była wykorzystywana nawet w innych pieśniach patriotycznych, „Północ już była” – jaka posłużyła Orlętom Lwowskim w 1919 do śpiewania pieśni bojowej, „Nie było miejsca dla Ciebie”, jaka powstała w 1939 i była nucona w obozach jenieckich i koncentracyjnych aż wreszcie po współczesne hymny i pastorałki. Nasze koncerty będą zatem dynamiczną, ciekawą podróżą po historii Polski słowami ukochanych naszych kolęd, opowiedzianą komentarzami, obrazami i wspomnieniami.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu środków Samorządu Województwa Lubelskiego w ramach programu „Warto być Polakiem”.

Wykonawcami cyklu koncertów będą znakomite zespoły muzyczne związane ściśle z największymi ośrodkami miejskimi Regionu Lubelskiego (Świdnik Gospel Choir w Lublinie 30 stycznia, Krasnobrodzki Gospel w Zamościu 31 stycznia, Chadek Gospel Choir w Chełmie 2 lutego).

Kolekcję utworów projektu wypełnią kolędy i pastorałki w specjalnie przygotowanych aranżacjach, w opracowaniach takich mistrzów i producentów jak: Grzegorz Urban, Filip Siejka, Piotr Nazaruk, Grzegorz Głuch. Głównym pomysłodawcą projektu i twórcą koncertów jest Grzegorz Głuch – kompozytor, dyrygent, autor tekstów, aranżer i producent muzyczny, wokalista, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i doświadczonych twórców oraz animatorów muzyki gospel ostatnich trzydziestu lat, od trzydziestu lat założyciel i lider Gospel Rain.

Wstęp na koncert jest wolny.

Koncert odbywa się zgodnie z obowiązującymi regulacjami i zarządzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa. Organizator prosi o przestrzeganie zarządzeń, szczególnie o noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu społecznego w miejscu koncertu.

Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym wydarzenia 

272441234 608887723549954 3679009146614750518 n 1 2 1 1 KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK już dzisiaj! Wstęp wolny

Poprzedni artykuł“Lockdown” w Urzędzie Miasta Zamość
Następny artykułZAMOŚĆ: Znajdź swoją drugą połówkę w ZDK-u
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments