W warsztatach zdecydowanie dominują niemieckie marki aut. Prezentujemy TOP 10

1
139
W 2021 r. najczęściej serwisowanym modelem w Polsce wśród samochodów osobowych był Opel Astra H (2004). Na pozycji lidera zastąpił Audi A4 (2001-2008). W warsztatach zdecydowanie dominują niemieckie marki aut.
Tak wynika z raportu Autodata, czyli aplikacji, z której korzysta 85 tys. warsztatów w ponad 100 krajach. Jego twórcy przygotowali raport z zestawieniem serwisowanych różnego rodzaju pojazdów w 22 krajach. Eksperci rankomat.pl porównali top 10 najczęściej trafiających do serwisu modeli samochodów osobowych w Polsce, Niemczech i 20 innych państwach, a także sprawdzili, ile kosztuje ich ubezpieczenie. W zestawieniu zdecydowanie dominują modele z Niemiec, których jest aż 9. Wyjątkiem jest czeska Skoda Octavia III (2013-2020), jednak ta marka od 1991 r. należy do koncernu Volkswagen.
Wśród TOP 10 najczęściej serwisowanych w Polsce samochodów osobowych, zdecydowanie najwięcej za ubezpieczenie OC muszą zapłacić właściciele BMW Serii 3 z lat 2005-2014 (średnio 748 zł). To o 51% więcej niż w przypadku najtańszej w zestawieniu Skody Octavii III (495 zł). Różnica w wysokości cen pomiędzy markami wynosi 253 zł – wynika z kalkulacji przeprowadzonych przez użytkowników porównywarki rankomat.pl.
BMW Serii 3 z lat 2005-2014 to najdroższy w ubezpieczeniu model, ponieważ jest to sportowe auto często wybierane przez młodych kierowców. W związku z tym w ocenie ubezpieczycieli ryzyko wystąpienia szkody może być większe w porównaniu do właścicieli innych samochodów. W efekcie posiadacze BMW muszą liczyć się z koniecznością zapłaty wyższej składki OC – wyjaśnia Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w porównywarce rankomat.pl.
top 10 aut serwisowanych w polsce W warsztatach zdecydowanie dominują niemieckie marki aut. Prezentujemy TOP 10
Poprzedni artykułPrzewodniczący Rady Miasta zawiadamia o zwołaniu XLI Sesji Rady Miasta VIII kadencji
Następny artykułUnikatowe Lipsko Polesie
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
edd

Napiszcie wprost. 10 najbardziej awaryjnych aut w Polsce.