Ogrzewanie na podczerwień – co warto wiedzieć?

0
244

W ostatnich latach, jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest ogrzewanie na podczerwień. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Wielu inwestorów ma jednak wątpliwości czy elektryczne ogrzewanie sprawdzi się w naszym klimacie. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Czym jest ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień to specjalne ogrzewanie elektryczne. Wytwarza ono ciepło przez emitowanie promieni podczerwonych, czyli promieni elektromagnetycznych, których długość mieści się w przedziale pomiędzy światłem widzialnym a falami radiowymi. Warto zaznaczyć, że emitentem takich fal jest Słońce.

Promieniowanie podczerwone to jeden z najzdrowszych źródeł ciepła. Urządzenie, które jest odpowiedzialne za jego emitowanie wykorzystuje się także np. do leczenia ran, czy ogrzewania wcześniaków przebywających w inkubatorze.

Ogrzewanie domu na podczerwień zwykle umieszcza się w podłodze lub tez w w suficie. Ma ono postać specjalnej folii grzewczej. Drugim, popularnym rozwiązaniem są także panele grzewcze na podczerwień, które bez obawy można zamontować w dowolnej części ściany.

W jaki sposób działa ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień działa zupełnie inaczej niż ma to miejsce w przypadku zwyczajnych kaloryferów. Promieniowanie ogrzewa bezpośrednio określone przedmioty oraz ludzi. Człowiek może odczuwać ciepło niemal od razu po uruchomieniu urządzenia! W przeciwieństwie do konwencyjnego ogrzewania, ciepło rozchodzi się równomiernie w całym pomieszczeniu, co zapewnia o wiele większy komfort termiczny.

Zalety ogrzewania na podczerwień

Ogrzewanie domu na podczerwień ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim wspomniany wcześniej komfort cieplny. W porównaniu z tradycyjnymi instalacjami grzewczymi, odczuwalna temperatura jest wyższa nawet o 3 stopnie, a ciepło odczuwalne jest od razu po uruchomieniu ogrzewania. Kolejną kwestią jest bardzo wygodna obsługa, wystarczy tylko ustawić temperaturę i gotowe.

Panele grzewcze są też bardzo estetyczne i eleganckie. Mogą pełni funkcję ozdoby pomieszczenia. Jest to też idealne rozwiązanie dla alergików – warto mieć to na uwadze!

Ogrzewanie na podczerwień to bardzo ciekawe i nowoczesne rozwiązanie, warto zapoznać się z jego największymi zaletami i zdecydować się na taka instalację we własnym domu. Coraz więcej inwestorów stawia właśnie na takie rozwiązanie, szczególnie teraz – w dobie propagowania ekologicznych rozwiązań.

Poprzedni artykułKMP Zamość: Kierowca audi na pasach potrącił 85-latka
Następny artykułWypadek przy Hrubieszowskiej. Pieszy trafił do szpitala
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments