KMP Zamość: Kierowca audi na pasach potrącił 85-latka

0
116

85-latek przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez kierującego audi. Z urazem głowy trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 17, a jego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przez siedzącego za kierownicą audi 31-latka. Pamiętajmy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa znajdującym się na pasach pieszym.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach porannych na drodze krajowej numer 17 w Łabuniach. Ze wstępnych ustaleń policjantów z zamojskiej komendy wynika, że kierujący audi potrącił przechodzącego po pasach 85-latka. Przejście, na którym doszło do potrącenia oznakowane jest znakami pionowymi i poziomymi. Prawdopodobnie do zdarzenia doszło, kiedy pieszy wszedł na jezdnie z rozdzielającej przejście wysepki. Został uderzony przednią lewą stroną samochodu, upadł na jezdnie doznając urazu głowy. Załoga karetki pogotowia przewiozła 85-letniego mieszkańca gminy Łabunie do szpitala.

Kierujący audi 31-latek z gminy Tomaszów Lubelski oraz 85-latek byli trzeźwi. Przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przez kierującego audi. Szczegółowy przebieg zdarzenia ustalają policjanci.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że szczególną ostrożność należy zachować zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. W takich miejscach na drodze w każdej chwili może pojawić się pieszy. Osoba przechodząca przez jezdnię w kontakcie z karoserią samochodu ma niewielkie szanse, aby wyjść z takiego zderzenia bez uszczerbku na zdrowiu. Dlatego też dojeżdżając do przejścia dla pieszych należy zwolnić i z uwagą obserwować otoczenie.

Źródło: starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

361 196751 KMP Zamość: Kierowca audi na pasach potrącił 85-latka 361 196749 KMP Zamość: Kierowca audi na pasach potrącił 85-latka

Poprzedni artykułOpieka seniora – opcja na nową pracę
Następny artykułOgrzewanie na podczerwień – co warto wiedzieć?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments