Czym się kierować przy wyborze termometru dla dziecka?

0
136
sick upset child with fever in scarf looking on thermometer while lying on bed with medicines near

Sprawdzenie temperatury ciała maluszka to pierwsza rzecz, którą wykonuje opiekun dziecka, kiedy ma przypuszczenia, że u pociechy wystąpiła jakaś infekcja. Może wydawać się, że czynność nie jest skomplikowana. Należy mieć jednak świadomość tego, że na wartości prezentowane przez termometr wpływ ma wiele różnych czynników. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, w którym dowiesz się, czym kierować się przy zakupie tego produktu.

Jak prawidłowo zmierzyć temperaturę ciała małego dziecka?

W przypadku mierzenia temperatury ciała trzeba wiedzieć, że wynik zależy między innymi od pory dnia, gdyż po południu wskazania mogą być wyższe niż rano. Kluczowym czynnikiem jest też to, czy pociecha płacze, denerwuje się lub czy pręży ciało. I w końcu nie bez znaczenia jest też temperatura otoczenia. Dlatego, aby mieć pewność, że uzyskujesz prawidłowe wyniki, musisz wyposażyć się w dobry termometr. Ponadto po zakupie tego produktu pamiętaj o tym, aby przeprowadzić próbne mierzenie temperatury ciała dziecka. W ten sposób otrzymasz wzorzec, do którego będziesz się odnosić, gdy będziesz podejrzewać jej podwyższenie. Istotne jest to, że jeden termometr za właściwą temperaturę uznaje 36,6, a z kolei inny 37 stopni Celsjusza. Zatem istotne jest to, aby czynności tej dokonywać tym samym termometrem, a także w niezmiennym miejscu ciała. Wtedy będziesz mieć pewność, że wyniki są wiarygodne.

W jakich miejscach mierzy się temperaturę ciała dziecka?

Temperaturę ciała maluszka mierzy się w takich obszarach ciała, które bardzo dobrze oddają temperaturę panującą wewnątrz organizmu. W praktyce są to takie miejsca, jak pod językiem w jamie ustnej, dół pachowy, czy też odbyt. Jednakże przez największą wiarygodność w przypadku pociech do drugiego roku życia zaleca się wykonywanie tej czynności w odbycie właśnie. Ponadto specjaliści informują, że dobrym miejscem jest również jama ustna.

Jakie wyróżnia się rodzaje termometrów do mierzenia temperatury ciała?

Na rynku znajdziesz różne typy termometrów. Wyróżnia się między innymi produkty tradycyjne szklane bezrtęciowe. Znajdziesz też termometry dla dziecka elektryczne, które są bardzo wygodne w użytkowaniu. Inne rozwiązania to urządzenia paskowe, w smoczku, czy też bezdotykowe na podczerwień.

Czym kierować się przy wyborze termometru dla dziecka, czyli jaki produkt wybrać?

Każdy z termometrów ma swoje zalety. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Termometry z płynem, czyli stopem glinu lub cyny charakteryzują się dużą skutecznością. Do tego są bezpieczne po zbiciu. Jednak w tym przypadku mierzenie zajmuje trochę czasu. Z kolei elektryczne są uniwersalne, gdyż można je stosować w różnych obszarach ciała. Urządzenia bezdotykowe zgodnie z nazwą nie wymagają przykładania do ciała. Wystarczy przybliżyć do czoła. Co więcej, pomiar w tym przypadku trwa tylko kilka sekund. Kosztują więcej, ale są naprawdę dobrej jakości.

czymsiekierowacprzywyborzetermometrudladziecka1 Czym się kierować przy wyborze termometru dla dziecka?
Woman measuring temperature of small sick girl lying on the bed at home.

 Wysoka temperatura, czyli jak zbić temperaturę u małego dziecka

Zastanawiasz się nad tym jak sobie poradzić z temperaturą u dziecka? Gdy jest to stan podgorączkowy, można z powodzeniem wykorzystać domowe sposoby walki. Z kolei, gdy temperatura jest bardzo wysoka, wtedy niezbędna jest pomoc w postaci preparatów leczniczych zawierających paracetamol lub ibuprofen. Nie można także pominąć konsultacji z lekarzem, który bliżej przyjrzy się dziecku i wyjaśni powody takiego stanu rzeczy. Wyróżnia się różne sposoby na zbicie temperatury u pociechy. Mogą to być zimne okłady stosowane na czoło, kark, czy łydki. Z pewnością zapewnią one ulgę maluszkowi. Sprawdzi się również kąpiel w temperaturze o 2 stopnie Celsjusza niższej niż temperatura ciała pociechy. Możesz podać też gorące mleko z miodem i czosnkiem. Świetne efekty przynoszą też napary ziołowe, a między innymi z czarnego bzu, maliny, lipy, jeżyny i wiele, wiele więcej.

Pamiętaj o tym, że gorączka ma pozytywny wpływ na zwalczanie infekcji. Dlatego nie musisz zaraz podawać leków. W pierwszej kolejności wykorzystaj domowe sposoby na radzenie sobie z wysoką temperaturą u dziecka. Jednak, gdy zaczyna ona przekraczać wartość 39 stopni Celsjusza, wtedy koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Poprzedni artykułTranzystor – wszystko, co powinieneś wiedzieć o tym urządzeniu
Następny artykuł1800 zł za nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu! Odpowiedni mandat?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments