Rodzaje materaców do sypialni – sprawdź, który jest odpowiedni dla Ciebie

1
129

Materac niejedno ma imię. Jego rodzajów jest coraz więcej, co sprawia, że przychodzi czas na jego zakup, możemy czuć się troszkę przytłoczeni nadmiarem informacji. Warto wiedzieć, że nie wszystko musi być tak skomplikowane. Przyjrzyjmy się temu, jakie rodzaje są najpopularniejsze i czym różnią się od siebie, aby sprawić, że przyszły wybór będzie prostszy.

Materace sprężynowe – czym są?

Na pierwszy plan najczęściej wychodzą materace sprężynowe, które mają długą historię w naszych domach. Wiele osób może je pamiętać jako mające wielkie sprężyny, które po latach użytkowania potrafiły się przebić przez część wierzchnią i być zwyczajnie niebezpiecznymi. Na szczęście można już o tym zapomnieć. Dziś materace sprężynowe są nie tylko bardzo bezpieczne, ale również trwałe, zapewniając wysoki komfort snu.

Najstarszą opcją, która powoli jest dziś wypierana, są materace bonellowe. Mają one w sobie połączone ze sobą sprężyny, znosząc bardzo duże obciążenia. Niestety, ich wadą jest brak wyznaczonych stref twardości, przez co rzadko spełniają swoje zadanie w świetny sposób.

Dziś pierwszoplanową rolę w świecie materacy sprężynowych pełnią opcje kieszeniowe. Tutaj każda sprężyna jest umieszczona w osobnej kieszonce z tkaniny, dzięki czemu działa niezależnie od innych. Efektem jest możliwość dopasowania się do każdej części ciała i różnej siły nacisku. Nie spotkamy się tutaj z ocieraniem sprężyn, przez co są bardzo ciche. Specjalną odmianą tego rodzaju są materace multipocket, które wyróżniają się większą liczbą kieszonek z jeszcze mniejszymi sprężynkami. Wspomaga to jeszcze dokładniejsze podparcie ciała.

materace sprezynowe czym sa Rodzaje materaców do sypialni - sprawdź, który jest odpowiedni dla Ciebie 

A może tak materac piankowy?

Dla jednych wersje sprężynowe będą odpowiednie, inny postawią na materace hybrydowe w Zamościu. Nie zmienia to jednak faktu, że dla większości osób to właśnie opcje piankowe będą najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Wszystko to przez twardości, które oferują, jak i technologie w nich użyte. Pianek jest wiele rodzajów, jednak łączy je dokładne dopasowywanie się do kształtów ciała, niezależnie od pozycji, którą najczęściej przyjmujemy podczas snu.

Jakie pianki możemy spotkać na rynku materacy?

  • Pianka poliuretanowa – to rodzaj, który najczęściej poleca się dzieciom. Jest to też opcja, z której tworzy się materace przeciwodleżynowe. Wszystko to dzięki świetnej cyrkulacji powietrza, a jednocześnie dobrej izolacji termicznej. Nie bez powodu jest to również rozwiązanie dla ludzi, którzy w nocy często marzną.
  • Pianka wysokoelastyczna – to świetna opcja dla par, która ma wiele zalet pianki poliuretanowej, gdyż jest na niej oparta. Nie przenosi drgań, przez co partner może zmieniać pozycję, a nam nie będzie to w żaden sposób przeszkadzać.
  • Pianka termoelastyczna – to najnowsza technologicznie opcja, która dostosowuje się nie tylko do nacisku, ale też ciepła ciała. Jest to opcja, która swoje zastosowanie znajdzie u każdego, kto pragnie idealnego dopasowania, a wręcz pamięci materaca. Nic dziwnego, że tworzy się z nich materace ortopedyczne, jak i dla kobiet w ciąży.

A co z opcją lateksową?

Wiele osób nie wie, ale lateksowe materace zaliczają się do opcji piankowych, jednak poprzez swoje wyjątkowe właściwości, często opowiada się o nich z osobna. Jest to opcja dla alergików, jak i par, gdzie jedna z osób przejawia silne alergie. Warto wtedy postawić na duży materac 120×200 renomowanej marki Hilding Anders, który pomoże w długim i spokojnym śnie, po którym każdy będzie miał siłę na nowy dzień. Takie materace znajdziecie na: https://sleepinghouse.pl/135-materace-120×200.

a co z opcja lateksowa Rodzaje materaców do sypialni - sprawdź, który jest odpowiedni dla Ciebie
Single metal bed in fashionable bedroom interior for kid

 

Poprzedni artykułOpieka seniora – jak to robić dobrze?
Następny artykułStowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna zostało członkiem Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Oliwier

Ja od jakiegoś czasu chodzę do kręgarza i bardzo mi pomógł na mój schorowany kręgosłup. Jednak polecił mi zmianę materaca bo stwierdził, że śpię na za twardym 🙂 od jakiegoś czasu śpię na na Hilding Conga i jest jeszcze lepiej!