Opieka seniora – jak to robić dobrze?

0
120

Życie nie zawsze płynie tak jak byśmy tego chcieli. Czasem trzeba zmierzyć się z chorobą, nie tylko własną, ale także naszych bliskich, w tym rodziców, czy dziadków. Co wtedy? Czy powinniśmy porzucić nasze dotychczasowe życie, obowiązki rodzinne i zawodowe, żeby zająć się naszymi ukochanymi seniorami? Dla wielu osób to niemożliwe. Nie mamy wiedzy, doświadczenia, czasu ani środków finansowych niezbędnych do tego aby profesjonalnie i na dłuższą metę opiekować się naszymi bliskimi. Konieczne jest znalezienie innych możliwości, które z jednej strony zabezpieczą interesy potrzebujących opieki, jak i nasze własne.

Opieka seniora to nie jest bułka z masłem, lecz zajęcie wymagające, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Sytuacja jest tym trudniejsza, że dotyczy naszych bliskich – rodziców czy dziadków. Dlatego zamiast brać na swoje barki obowiązki, które przerosną nas w krótkim czasie lepiej zwrócić się o pomoc do osób i firm, które zjadły zęby na opiece seniora. Chodzi tu o profesjonalne agencje opiekunek do osób starszych, takie jak na przykład Veritas Polska. Firma ta od lat z sukcesem łączy rodziny, poszukujące sprawdzonych opiekunów i opiekunek dla swoich krewnych, którzy ulegli wypadkowi lub zapadli na nękające naszą cywilizację choroby typu alzheimer, czy demencja.

Opiekunka seniora znaleziona przez agencję osób starszych Veritas Polska będzie osobą godną zaufania, ponieważ oprócz wiedzy na temat opieki nad osobami starszymi będzie ona posiadała także bogate doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. To bardzo ważne, bowiem przecież nikt z nas nie chce oddać swoich najbliższych pod opiekę osób, które nie mają żadnych kwalifikacji oraz doświadczenia w tym kierunku. Opiekunka seniora musi przejąć odpowiedzialność za większość codziennych czynności niezbędnych do tego aby senior mógł żyć normalnie, chodzi tu o pomoc w karmieniu, braniu leków, praniu, gotowaniu, robieniu zakupów, czy codziennej higienie.

Poprzedni artykułChoinka się sypie? Sprawdź, kiedy są odbiory [HARMONOGRAM]
Następny artykułRodzaje materaców do sypialni – sprawdź, który jest odpowiedni dla Ciebie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments